Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Alfa 147 Challenge 2001-2004

Alfa 147 Challenge: Tim Coronel houdt woord tijden Masters (lang)




Drie goede starts
Tim Coronel maakte alles bij elkaar drie goede 'starts'. Na de beide safety car situaties hield hij het hoofd koel en behield hij zijn leidende positie. "Op het moment dat de safety car in de baan kwam, zat ik flink te balen", aldus de winnaar. "Maar het is allemaal goed afgelopen. Vandaag was een dag waarop alles meezat." Tim bouwde zijn leidende positie in de Pearle Alfa 147 GTA Challenge uit en nam de eerste plaats in het klassement van de European Alfa Challenge over van Maurizio Campani, die niet verder kwam dan zevenentwintigste plaats.
Rory Bertram was tevreden. "Ik wilde vandaag finishen en punten scoren", vertelde hij. "Het duel met Sebastiaan was wel heftig, maar het verliep verder fair. Het is jammer van de twee interventies van de safety car. We kunnen nu niet echt spreken van een race."
Phil Bastiaans kijkt nu tegen een achterstand van dertien punten op Tim Coronel aan in de tussenstand van de Pearle Alfa 147 GTA Challenge. "Het kampioenschap wordt nu moeilijker voor mij." Hij sprak over 'een race van niks'. "Het waren drie sprintjes van drie ronden elk."



Goede afstelling
Sandor van Es bedankte na de race de engineer van het Cable1 CEB Racing Team Dusan Rakic. "Na de training stelde hij een andere afstelling voor, die goed uitpakte. Zonder de twee neutralisaties had ik misschien wel kunnen winnen."
Sebastiaan Bleekemolen was duidelijk minder tevreden. Hij viel in de race terug van de eerste startpositie naar uiteindelijk de vijfde plaats. "Het was een frustrerende wedstrijd", vond hij. "Ik heb alleen maar plaatsen verloren door tikjes van mijn tegenstanders."
André van Wonderen won dit keer de Olympische klasse. Van Wonderen haalde zoals gezegd de finishlijn niet. Zijn geluk was dat de uitslag van een met 'code rood' beëindigde race altijd de ronde voorafgaande aan de code rood-situatie is. Om dezelfde reden scoorde Akbar van Leeuwen de tweede plaats. Paulien Zwart pakte de derde podiumplek.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet