Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Diversen

Spectaculaire kwalificatiemethode brengt Crevels op pole V8STAR



Dat ervaring in de autosport erg belangrijk is, bleek in de eerste kwalificatietraining van de V8STAR. Pedro Lamy, voormalig winnaar van de Marlboro Masters of Formula 3 en klassementsaanvoerder in de V8STAR-klasse, had slechts twee rondjes nodig om de snelste tijd neer te zetten. Donny Crevels zat pas vanochtend voor het eerst in een V8STAR-auto, maar kon goed met de top meekomen. Hij reed de vierde tijd.Marcel Kesseler was de tweede Nederlander op een negende plaats, Simon Frederiks trainde naar de dertiende en Jaap Kielman naar de veertiende tijd.

Uitslag eerste kwalificatietraining V8Star
Zaterdag 9 augustus 2003 , Circuit Park Zandvoort

1. Pedro Lamy, 1.44.380
2. Thomas Mutsch, op 0.105
3. Michael Bartels, op 0.326
4. Donny Crevels, op 0.529
5. Robert Lechner, op 0.758
6. Ronny Melkus, op 1.641
7. Steffen Wildmann, op 1.693
8. Roland Asch, op 2.081
9. Marcel Kesseler, op 2.383
10. Harald Becker, op 2.824
13. Simon Frederiks, op 4.478
14. Jaap Kielman, op 6.029

Na deze eerste kwalificatietraining en de Marlboro Masters demo begint pas de werkelijke kwalificatie. En dat is een zeer unieke wijze van kwalificeren, waarbij teamwork mede bepalend is voor de startopstelling. De twaalf snelste wagens uit de training zijn automatisch uitgekozen voor de TOP12. Deze 12 wagens zijn verdeeld in drie groepen.Iedere groep begint met een staande start, rijdt een ronde en gaat direct de pitstraat in en maakt een pitstop. Vervolgens rijdt hij nog één snelle ronde. De totale tijd is zijn kwalificatietijd voor de startopstelling.

Deze spectaculaire manier van kwalificatie kwam in de derde en laatste sessie, waarin de vier snelsten van de eerste training van start gingen, tot een hoogtepunt. Pedro Lamy, Thomas Mutsch, Michael Bartels en Donny Crevels gingen prima van start. Crevels als laatste, maar aangezien hij pas vanochtend voor het eerst in zo'n auto zat en hij dus geen idee kon hebben hoe je het best een staande start kunt doen, is dat geen wonder. Hij kon echter de aansluiting prima houden en de vier auto's gingen keurig op een rijtje de pitstraat in. Met de pitstop won Crevels zelfs een plaats, de vier reden als aan een touwtje de pitstraat weer uit. Aan het einde van de pitstraat kwam Mutsch langszij aan Lamy, die stuurde naar rechts. Dat had hij beter niet kunnen doen, want zijn achterkant raakte de auto van Mutsch en werd daardoor rechts de vangrail ingedrukt. Hij ging in de rondte, had behoorlijke schade en moeste enkele honderden meters verder zijn auto langs de kant zetten.


Lamy kwam niet ongeschonden uit de strijd, Mutsch kreeg de schuld.

Crevels profiteerde het meeste, want in de ontstane commotie had hij de koppositie overgepakt. Mutsch en Bartels volgden, maar konden hem niet meer inhalen. Ondanks dit incident reed deze stint de snelste tijden, zodat Crevels in de race vanaf de pole position mag vertrekken!

"Ik ben hier helemaal beduusd van", aldus de voormalig Italiaans Formule 3-coureur. "Het gaat de hele dag al boven verwachting. Anderhalve week geleden legde ik de eerste contacten met mijn team, nu sta ik op pole! Ik hoop dat ik mij tijdens de race ook in de kijker kan rijden en dat dat mijn carriëre, die momenteel eigenlijk stilstaat, een nieuwe impuls geeft."

Jan Lammers, die de training moest missen vanwege raceverplichtingen in Engeland, start de race zonder trainingstijd vanaf de laatste startpositie. We mogen een mooie inhaalrace verwachten van deze top-gastrijder!

Uitslag kwalificatietraining V8STAR
Zaterdag 9 augustus 2003, Circuit Park Zandvoort

1 Donny Crevels NL
2 Michael Bartels D
3 Harald Becker D
4 Steffen Widmann D
5 Robert Lechner A
6 Roland Asch D
7 Ronny Melkus D
8 Sascha Bert D
9 Marcel Kesseler NL
10 Dennis Rostek
11 Pedro Lamy P
12 Thomas Mutsch D
13 Simon Frederiks NL
14 Jaap Kielman NL
15 Siegfried Ryll D
16 Jan Lammers NL
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet