Clio Cup: Opnieuw zege Sebastiaan Bleekemolen bij Finaleraces

Goedmakertje
Sebastiaan Bleekemolen was tijdens de voorlaatste race van de ID&T Radio Clio Renault Sport Cup op Zolder weliswaar blij dat hij de titel had veiliggesteld, maar hij was minder te spreken over de manier waarop: hij viel met technische problemen uit en dankte de voortijdige beslissing aan het feit dat zijn directe concurrenten niet optimaal scoorden. "Deze race maakt veel goed", aldus de tevreden winnaar, die dit seizoen vier van de acht races won. Vanzelfsprekend zat de nieuwe kampioen niet met een grote glimlach in zijn Clio. "Ik had mijn vader van de baan zien gaan en ik maakte mij wel zorgen hoe dat was afgelopen", vertelde hij na afloop.
Gelukkig viel het allemaal mee. Allard Kalff, die nooit verlegen zit om een spraakmakende reactie, was volgens eigen zeggen helemaal niet verbaasd dat hij na de eerste ronde al op de tweede plaats lag. "Ik had van tevoren al gezegd: bij het Scheivlak zit ik erbij. Dat is gelukt." Allard Kalff werd dus geen tweede in het eindklassement, hij stelde wel het baanrecord van de ID&T Radio Clio Renault Sport Cup scherper. Kalff reed 1:56.689 (sneller dan zijn trainingstijd!) en schrapte daarmee Phil Bastiaans uit de recordboeken.

Verrassing
Bernard ten Brinke is de naam van de winnaar bij de Michelin Junioren. De coureur die tijdens de voorlaatste race van de ID&T Radio Clio Renault Sport Cup debuteerde in de spectaculaire merkencup bleef Arie Dekker en Paul Vahstal voor. Als Ten Brinke het budget voor een seizoen in de Clio Cup bij elkaar krijgt, dan lijkt hij een grote kanshebber op de Junior-titel. Kampioen Patrick de Jong viel al in de vijfde ronde uit. "Dit had ik ook niet verwacht", gaf Ten Brinke toe na zijn opmerkelijke race. Arie Dekker werd tweede, gevolgd door Paul Vahlstal. Wim van Genderen stelde de tweede plaats in het eindklassement van de Michelin Junioren veilig, voor Paul Vahstal. 