FIA GT: Gebroeders Van der Zwaan in Maserati voor 24 uur van Spa

Rob en Arjan van der Zwaan keren dit jaar terug naar Spa-Francorchamps voor hun vierde deelname aan de Proximus 24 uur van Spa (30 & 31 juli).
Ze zullen uitkomen voor het uit Monaco afkomstige JMB Racing in één van de twee Maserati’s MC12 GT1’s. Rob en Arjan delen de auto met landgenoot Peter Kütemann.
Tekst en foto: PR
De afgelopen drie jaar reden Rob en Arjan van der Zwaan onder de noemer van hun eigen team, Zwaan’s Racing, de loodzware race in de Ardennen. Vorig jaar lag één van de Vipers lange tijd in de top vijf. Dit jaar zal er onder startnummer 16 een volledig Nederlandse equipe aantreden in één van de snelste en meest spraakmakende GT1 auto’s. Arjan van der Zwaan: “De Maserati is een volledig andere auto dan de Viper waar we de afgelopen jaren mee op Spa hebben gereden. Traction control is bijvoorbeeld iets wat wij niet kenden op de Viper. Verder zal de Maserati een stuk comfortabeler zijn wat temperatuur betreft. De achterin gelegen motor zal de temperatuur in de cockpit niet zo hoog doen oplopen zoals in de Viper. Rob en ik kijken beide erg uit naar de race en naar de samenwerking met JMB Racing en Peter Kütemann in het bijzonder.”