Bleekemolen-feestje sluit Clio Cup-seizoen af tijdens Finaleraces

Jeroen Bleekemolen heeft weer flink huisgehouden in de Fly You Clio Renault Sport Cup. De jongste telg van de racende familie had de titel al op zak, maar zijn honger naar meer bekers en zijn dorst naar meer champagne was nog niet gestild. Jeroen leidde de laatste race van de Fly You Clio Renault Sport Cup, verreden tijdens de Finaleraces op Circuit Park Zandvoort, van start tot finish. Sebastiaan Bleekemolen vergrootte de feestvreugde bij Team Bleekemolen door tweede te worden, voor Marcel van Vliet. De titel in de Michelin Renault Junior Cup werd gewonnen door Mario Bik.
Tekst: Roy van der Laan
Foto's: Peter van Egmond, Marco Miltenburg en Gerrie Hoekstra
Het al langer lopende conflict tussen Team Bleekemolen en Jeroen Reijntjens leidde de vrijdag voor de Finaleraces tot een scheiding tussen de beide partijen. Reijntjens nam op die dag afscheid van Team Bleekemolen en reed de laatste race van het seizoen voor Equipe Verschuur.
Ander nieuws voorafgaande aan het raceweekeinde was een wijziging in het technisch reglement. Omdat de Clio's teveel geluid produceren voor Circuit Park Zandvoort, werd er een ander luchtfilter en een gewijzigde uitlaat voorgeschreven. Tevens ging de raceafstand terug van twaalf naar tien ronden. Ook dit keer waren er weer enkele gastrijders. Paul Meijer reed net als op Spa-Francorchamps, hetzelfde gold voor Rory Bertram. Rob Karst reed, na twee jaar afwezigheid in de autosport, een race in de Clio van Team Transscope. Het team heeft een Clio 'over' nu Debbie Loogman door budgetproblemen haar seizoen niet af kan maken. Tijdens de Europese Renaultfinales op Estoril zal de Clio waarschijnlijk door niemand minder dan Cor Euser bestuurd worden.

Pole voor Jeroen
In de beide trainingen (voor even en oneven startnummers) was Jeroen Bleekemolen de snelste. In de training voor de oneven startnummers reed Phil Bastiaans de beste rondetijd. De Clio van de Limburger werd na de training illegaal bevonden door de Technische Commissie, maar Bastiaans ging tegen deze beslissing in protest en mocht toch van de eerste startrij vertrekken. De tweede startrij was voor de rest van de racende tak van de familie Bleekemolen. Robert van den Berg zat er goed bij met zijn plaats op de derde rij, hij stond op de grid naast Pim van Riet.
Ook op de vierde rij stonden twee verrassingen, gezien hun beperkte ervaring in de Fly You Clio Renault Sport Cup: Patrick Andriessen en Rory Bertram. De beide Marcels (Kesseler en Van Vliet) deelden 'gebroederlijk' de vijfde rij. Rory Bertram was de snelste Junior, Mario Bik was de tweede rijder met minder dan twee seizoenen ervaring. Hij stond op de zevende startrij. Jeroen Reijntjens kwam niet verder dan de twaalfde startrij, hij was daarmee eigenlijk al kansloos om zijn derde plaats in het klassement met succes te verdedigen.
