Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Formula Ford

Formule Ford: Stefan de Groot wint NK, First Division-titels voor Olivier Muytjens


marijn baalt
Marijn van Kalmthout baalt als een stekker. Voor de derde keer Vice-kampioen in de First Division.

Twee kwartjes
Marijn van Kalmthout is de Joop Zoetemelk van de Formule Ford. Ook dit keer moest hij genoegen nemen met de tweede plaats in het eindklassement van het Beneluxkampioenschap. In het NK werd hij zelfs derde, doordat Mark Nachtegeller hem nog voorbleef. De beide titels zijn voor Olivier Muytjens. De Belg won ook de race op zondag en scoorde dus maximaal tijdens de Finaleraces. De laatste titelkansen voor Marijn van Kalmthout gingen al in de eerste (Tarzan) bocht in rook op.

"Ik schakelde van twee naar drie, en dat was einde race", aldus de zwaar teleurgestelde Van Kalmthout. "Er brak een onderdeel van twee kwartjes." Jaap Hekker profiteerde, hij werd netjes tweede. Achter Jürgen van Hover werd Jan-Paul van Dongen vierde met zijn in de voorgaande nacht weer opgebouwde Mygale! Jean-Pierre Verhoeven kwam als vijfde over de finish, hij eindigde daarmee elke race dit seizoen in de punten.


Olivier Muytjens won ook de race op zondag en scoorde dus maximaal tijdens de Finaleraces.

ho pin voo te pas

Teleurstelling bij Ho-Pin Tung

In de eerste race, die op zaterdag werd verreden, maakte Ho-Pin Tung een prima start. Bij het ingaan van de tweede ronde lag hij al op de tweede plaats, achter de latere winnaar Stefan de Groot. Ho-Pin was in een fel gevecht gewikkeld met zijn teamgenoot Jaap van Lagen, Ferdinand Kool en Bas Schothorst. Ho-Pin hield zich aanvankelijk goed staande in de hevige strijd, na enkele ronde viel hij echter terug naar de uiteindelijke vijfde plaats. "De motor hield steeds meer in, ondanks dat mijn team Van Amersfoort Racing hard aan mijn auto had gewerkt. De computer van het motormanagement is onder meer uitgewisseld. Door mijn motorproblemen kwam ik onder meer op het rechte stuk snelheid tekort. Ik heb met mijn vijfde plaats het maximale eruit gehaald", vond Ho-Pin.

ho pin

Bij de start van de tweede race schoof Ho-Pin Tung meteen door naar de derde plaats. Ook deze keer kon hij deze positie niet vasthouden. Ho-Pin Tung viel terug naar de uiteindelijke zesde plaats. "Ik had een goede start", blikte hij op zijn race terug. "Helaas liep de wegligging van mijn Mygale later terug, ik had veel last van onderstuur. In de bocht kon ik daardoor later gas geven dan anders, waardoor ik langzamer de bocht uitkwam en dus snelheid tekort kwam op de rechte stukken." Ho-Pin Tung toonde zich teleurgesteld met zijn resultaten. "Ik heb mij dit weekeinde weer voor 100% gegeven, ik wilde de laatste races van het seizoen aansprekende resultaten neerzetten. Helaas is het niet gelukt doordat de techniek deze keer niet meewerkte." Voor Ho-Pin Tung betekenen de Finaleraces nog niet de 'finale' van zijn autosportseizoen. "Ik neem over twee weken deel aan het Formule Ford Festival, het officieuze wereldkampioenschap", vertelde de KNAF Talent First-winnaar enthousiast. "Ik rijd daar samen met mijn teamgenoot Jaap van Lagen en mijn team Van Amersfoort Racing. Dat evenement is goed voor mijn leerproces."

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet