Formule Ford: Stefan de Groot en Tristan te Pas oppermachtig op TT Circuit Assen

Xavier Maassen kwam door het geweld wat in de verdrukking en verloor de kans op de podiumklassering waarop hij zo vurig gehoopt had. Xavier werd vijfde, juist achter teamgenoot Bas Schothorst.

De strijd om de eerste plaats
Aan kop vochten Stefan de Groot en Tristan te Pas de hele race om de zege. In de Zuidlus en de Ramshoek bleek De Groot over een iets betere wegligging te beschikken, terwijl Te Pas bij het uitkomen van de Nationale Bocht en de aansluitende Veenslang over meer snelheid beschikte. Daardoor kon Te Pas tot twee keer toe in Stekkenwal binnendoor prikken. Tot en met de laatste ronde duurde de strijd, waarbij Stefan de Groot uiteindelijk met de overwinning aan de haal ging. Tristan te Pas zat weliswaar kort op De Groot, maar omdat zijn auto in de Ramshoek minder stuurde was het gat bij de laatste S-bocht te groot om uit te remmen.

Ho-Pin Tung
KNAF Talent First winnaar Ho-Pin Tung had nog nooit op TT Circuit Assen gereden. "Ik mocht tijdens de Dutch TT vorige week een safety car besturen om het circuit enigszins te leren kennen, maar helaas kon ik maar vier ronden rijden", blikte Ho-Pin op zijn eerste kennismaking met het circuit terug.
Tijdens de kwalificatietraining van de race van de Landis Formule Ford reed hij de achtste trainingstijd. "Gezien de omstandigheden is dit een resultaat waar ik niet ontevreden mee mag zijn", concludeerde hij na de training. "Aan de ene kant is dit mijn eerste race op dit circuit, aan de andere kant kampten zowel mijn teamgenoot bij Van Amersfoort Racing Jaap van Lagen als ik met wegliggingsproblemen. Er had dus meer ingezeten."
In de vanwege een uitlopend programma tot zes ronden ingekorte race klom Ho-Pin Tung in de beginfase op naar de zevende plaats. Hij sloot aan bij de groep bestaande uit Jaap van Lagen, Ferdinand Kool, Bas Schothorst en Xavier Maassen die de hele race een fel duel uitvochten met als inzet de derde plaats. Ho-Pin zag even kans om Kool te passeren en de zesde plaats in te nemen, maar deze positie kon hij niet vasthouden. De KNAF Talent First-winnaar kwam uiteindelijk als zevende over de finish. "Dit is mijn beste resultaat tot nu toe", aldus Ho-Pin na de race. "De snelheid zit er in, ik kon de aansluiting met de rijders in mijn groep goed vasthouden. Het is jammer dat de race eigenlijk te kort was. In de zes ronden durende race kon ik maar een paar pogingen wagen om mijn positie te verbeteren."

First Division
In de First Division haalde Marijn van Kalmthout wederom een overwinning, dit keer dus in een Van Diemen. Even leek het voor hem fout te gaan, toen hij in tweede ronde van achteren werd aangetikt. Hij ging door de tik vlak langs de vangrail om de as, maar raakte niets en kon de race voortzetten en de race finishen met bijna drie seconden voorsprong op Helmert-Jan van der Slik. Jan-Paul van Dongen wist zijn goede kwalificatie om te zetten in zijn beste resultaat van dit seizoen en een podiumplaats.

Michel Florie haalde de finish niet.

Ook Niels Bouwhuis werd ridder te voet.