DNRT: WEK: Equipe Ten Brinke - Hart overheerst

Pech (2)
Michel Schaap was de teamgenoot van de Rus Lev Fridman in zijn BMW E46 DTCC. Het betreft de ex-DTCC BMW 320i van Sandor van Es, die later flink is doorontwikkeld en in het Deens toerwagenkampioenschap heeft gereden. “Ik werd gisteravond gebeld”, vertelde Michel. “Vanochtend heb ik drie rondjes met de auto kennisgemaakt. Ik vind dit een machtig mooie auto.” Helaas voor Lev en Michel duurde hun race door koppelingsproblemen maar kort.

Paul van Splunteren deelde zijn Porsche 996 met Mark Bannenberg (ex-Alfa 156 Challenge) en Dries van der Vossen. De algemeen directeur van de Bilderberg groep maakte zijn racedebuut. Het drietal viel uit met een defect aan de koppeling. “Ik rijd in elk geval een aantal races”, aldus Van der Vossen. “Racen met een Porsche is voor mij een jongensdroom.” Bilderberg is, zo vertelde hij, sponsor van het GT4-project van Porsche Centrum Eindhoven (het bedrijf van Van Splunteren) en van Equipe Verschuur. “Voorheen zaten wij met Christijan Albers in de Formule 1 en met Jan Lammers in A1GP. Wij hebben als merk iets opgebouwd in de autosport.”

Snel
Donny Crevels werd donderdag gebeld door Ronald van de Laar. Of hij met Ronald diens Porsche GT3 wilde delen. Marius Ritskes, die eigenlijk met Van de Laar zou rijden, was verhinderd. “Ik ken Ronald goed. Via hem ben ik destijds bij Spyker gekomen”, vertelde Donny. Hij was supersnel en leek op weg naar het podium, tot Van de Laar vlak voor het einde van de race in de grindbak eindigde. Hij kon zijn race vervolgen, maar meer dan de vijfde plaats zat er niet in. “Ik heb een aanbieding gehad van Harry Maessen om volgend jaar weer in de BRL-V6 te rijden”, vertelde Donny. “Verder wil ik volgend jaar graag in het Dutch GT4 uitkomen.”

Terug van weggeweest
Lex Proper nam in 1995 afscheid van de autosport. Destijds was hij één van de grote mannen en drijvende krachten in de Ferrari-Porsche Challenge. “Vorige maand reed ik een race in de Youngtimer-klasse, dat was mijn rentree na al die jaren”, vertelde hij. “Volgend jaar ga ik met een Porsche 911 deelnemen aan het NK voor Historische GT’s.”
In de Zandvoort 500 deelde hij met Leonard Stolk een 200 pk sterke Porsche 911 Carrera RS uit 1973. De auto is van debutant Stolk. “Tijdens de Nieuwjaarsrace zijn we ook van de partij”, aldus Proper. “We rijden alleen voor het plezier. Het is leuk om er weer bij te zijn en ik zie hier veel oude bekenden.”

Niet van de partij
Peter Fontijn en Pieter Bos gingen voor een top drie-positie, zo meldde Autosport.NL de afgelopen week. De beide rijders waren op het circuit aanwezig, echter zonder auto. Op het laatste moment ging de overeenkomst tussen Peter, Pieter en teameigenaar Jan Bos niet door. Ook dat is autosport.