Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Clio Cup

Clio Cup: Nog tien punten voorsprong voor Pim van Riet


Tijdstraf

Alle ogen waren gericht op klassementsaanvoerder Pim van Riet en tweede man Paul Vahstal. Van Riet startte als zesde en reed in de beginfase precies achter Vahstal.
Van Riets pitstop, die minimaal een minuut diende te duren, duurde iets tekort. Dat betekende dat Van Riet werd bestraft met een tijdstraf van tien seconden. Toen Paul Vahstal dat hoorde, lag hij op de zesde plaats. Hij liet het tempo zakken om ervoor te zorgen dat zoveel mogelijk rijders achter hem aansloten en Pim dus zover mogelijk terugviel in de uitslag. Op de finishlijn reed een heel lint Clio’s vlak achter de Wijzonol-Clio. Paul eindigde als zesde, Van Riet werd uiteindelijk als veertiende geklasseerd en verloor daarmee zeven kostbare punten.

480_clio_r1_veld

Zware klus

“Morgen moet ik twaalf rondjes in de buurt van Paul blijven”, analyseerde Pim van Riet zijn taak voor zondag. “Ik start voor Paul, als ik een paar plekken achter hem over de finish kom is dat niet erg.”
Het lijkt allemaal simpel, maar achtvoudig vice-kampioen Van Riet weet dat het allesbehalve eenvoudig is. Hoe dan ook, het wordt superspannend in de beslissende race, zondag vanaf tien over drie!

Uitslag Race 1:
1. Robert van den Berg, 23 ronden in 46:50.773
2. Sheila Verschuur, op 4,820 seconden
3. Sandra van der Sloot, op 5,479
4. Michael Bleekemolen, op 5,921
5. Christiaan Jorissen, op 15,161
6. Paul Vahstal, op 22,892
7. Ronald Morien, op 23,200
8. Allard Kalff, op 23,664
9. Erik Struijlaart, op 23,984
10. René Steenmetz, op 24,655
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet