Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Formule 3

Recaro F3 Cup: Podium voor Ho Pin Tung op de Nurburgring.

De Duitser Peter Elkmann won afgelopen weekend beide races van de Recaro F3 Cup op de Nurburgring. In de eerste wedstrijd verspeelde JB Motorsport rijder Ho Pin Tung een podiumpositie in de allerlaatste ronde.

Race 1
De eerste wedstrijd op de Ring leverde een vierde overwinning dit seizoen op voor Peter Elkmann. Ho Pin Tung, die zeker leek van een tweede plaats werd in de allerlaatste ronde aan het einde van het rechte stuk door de Ier Michael Devaney verschalkt. Eerder in de wedstijd was Devaney in fel gevecht verwikkeld met Ferdinand Kool en Frank Kechele. Kool eindigde uiteindelijk toch nog als zesde.

Race 2
De tweede wedstrijd op zondag leverde eveneens een overwinning op voor Elkmann, die onder behoorlijke druk stond van Pascal Kochem met zijn Dallara Mercedes. Vanaf de tweede startrij vertrokken wist Tung zich ditmaal in de openingsfase uitstekend te weren tegen de aanvallen van Michael Devaney en Jochen Nerpel. Tung kon vanaf de derde plek zelfs iets afstand van zijn achtervolgers nemen en behaalde een uitstekende derde plek.

 hopingtung_podium

Zijn teamgenoot Ferdinand Kool viel in de zesde ronda na een aanrijding met Franz Schmöller in 8e positie uit.

tekst Willem J.Staat - Foto: Boudewijn Pieters
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet