Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Alfa 156 Challenge 1999-2001

Alfa 156 Challenge: Zege voor Sandra van der Sloot

podium sandra

Sandra van der Sloot heeft de laatste race van het seizoen van de Pearle Alfa 156 Challenge gewonnen. Hierdoor schoof ze op naar de tweede plaats in de eindklassering achter kampioen Frank Kerseboom.


Tekst: Roy van der Laan
Foto's: Gerrie Hoekstra en Chris Schotanus

uljee frank boven


Na de Euroraces op het Circuit Park Zandvoort was Frank Kerseboom eigenlijk al kampioen. Marcel van Vliet vocht de tijdstraf die hij tijdens de Marlboro Masters kreeg echter tot aan de burgerrechter uit, een rechtzaak die pas de vrijdag voor de Finaleraces zou plaatsvinden. Alhoewel Van Vliet eigenlijk kansloos zou moeten zijn (het CAR is immers de hoogste instantie op het gebied van autosportrechtspraak in Nederland) was men bij het illy Racing Team niet helemaal zeker van zijn zaak. De rechter verwierp de eis van Van Vliet, waardoor Kerseboom nog voor de Finaleraces 'echt' kampioen was. De vrije trainingen voor de Pearle Alfa 156 Challenge vonden plaats op vrijdag de dertiende, en dat hebben de dames en heren coureurs geweten. Frank Kerseboom blies zijn motor op en vervolgde zijn weekeinde met de auto van teamgenoot Ronald Molendijk, Sandra van der Sloot ging hard van de baan en kampte de rest van het weekeinde met een stijve nek.

weijers gastrace
Erik Weijers van Circuit Park Zandvoort reed een verdienstelijke wedstrijd.

Dames eerst
De dames gaven de heren tijdens de tijdtraining het nakijken. Sandra van der Sloot reed de snelste tijd, gevolgd door Gaby Uljee. Kerseboom liet de derde tijd noteren, voor Berend Gesman, Ferry Duivenvoorde en Boy Zentveldt. Marcel van Vliet, tweede in de tussenstand, kwam niet verder dan de negende tijd.

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet