Alfa 156 Challenge: Ladies domineren Gentlemen Cup

Sandra van der Sloot heeft de derde ronde van de Pearle Alfa 156 Challenge gewonnen, voor Gaby Uljee. Marcel van Vliet won de 'Gentlemen Cup', die na deze race ingesteld zou moeten worden als alternatief voor de bekende 'Ladies Cup'. Sandra en Gaby waren tijdens de training ook al de snelste.
Tekst: Roy van der Laan
Foto's: Gerrie Hoekstra
De training leverde een verrassing op. Op zich is de pole position van Gaby Uljee niet iets waar wij de wenkbrauwen bij fronsen, hetzelfde geldt voor de tweede trainingstijd van Sandra van der Sloot. Het feit dat de eerste startrij volledig met dames was gevuld, was op zich wel bijzonder.

Het was namelijk de eerste keer dat we een 'all lady' eerste startrij hadden. Frank Kerseboom, leider in het tussenklassement met twee zeges, reed de derde tijd, regerend kampioen Marcel van Vliet liet de vierde tijd noteren. Achter de beide Illy- en Versatel-auto's volgden de beide Automotive Systems-rijders Boy Zentveldt (vijf) en Ferry Duivenvoorde. Jeroen Bleekemolen reed de gastauto van het Cable 1 team; mede omdat Jeroen (te) weinig kon trainen, kwam hij niet verder dan de veertiende tijd. Tegenvallende startposities waren er ook voor Berend Gesman (elfde) en Peter Gerhards (twaalfde).


Slechte start
Sandra kwam slecht weg toen het licht op groen sprong. "De auto viel dood bij de start", aldus de regerend kampioene in de Radio 538 Citroën Saxo CUP, die zich met een opvallend rasta-kapsel op het circuit vertoonde. "Ik dacht dat ik per ongeluk de derde versnelling had ingeschakeld." Sandra wist de schade te beperken, al nam Gaby de kop, voor Kerseboom en Van Vliet. Er ontspon zich een felle en fraaie strijd tussen de beide Illy-auto's en de beide Versatel-Alfa's, een strijd waar zich later ook de sterk rijdende Boy Zentveldt en Ferry Duivenvoorde mee bemoeiden. Halverwege de race gingen de zes als aan een touwtje over het circuit.
