Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Benelux Racing League

Jurgen van den Goorbergh in ELF BRL-V6

Niemand minder dan Jurgen van den Goorbergh, de internationale topper uit o.a. de klasse Supersport en MotoGP, gaat op 9 en 10 juli a.s. op de Nürburgring in de ELF BRL-V6 rijden. Gesponsord door Evolution, Belned, BCS en Suomy rijdt Jurgen in ieder geval twee wedstrijden. Dus ook op het circuit van Zolder zal hij op 16 en 17 juli actief zijn. Jurgen is door voormalig manager en sponsor Cees Langeveld enthousiast gemaakt voor de BRL-V6. “Natuurlijk wil ik wel in een raceauto rijden, maar dan alleen in een 'dikke' auto en een échte raceauto. Ik denk dat de BRL-V6 ruimschoots aan die eisen voldoet.” Jurgen heeft al een keer gereden in de Renault Clio klasse, in een Porsche en een Marcos.

Tekst: PR


Over zijn verwachtingen voor de Nürburgring zegt Jurgen “Ik zal niet gelijk voorin meerijden, maar ik denk dat ik mij goed in het middenveld kan laten zien. Er rijden natuurlijk wel hele sterke jongens mee, met op dit moment de absolute topper Jeroen Bleekemolen. Maar ook Jeroen Reijntjens, Pim van Riet en natuurlijk ook Cees Langeveld laten zich niet zomaar inhalen.”
Jurgen is zich ervan bewust dat het wel heel iets anders is dan racemotoren. ”Bijkomend voordeel is wel dat je met vier wielen niet zo gauw omvalt. Voordat je op je dak ligt moet er toch heel wat gebeuren. Op vier wielen gaat het allemaal toch wel wat makkelijker. Vergeet niet dat een fabrieks-Honda uit de MotoGP net zo hard accelereert als een Formule 1 raceauto.”

Jurgens motoractiviteiten staan op dit moment op een laag pitje. “Niets staat vast, ik heb nergens een contract en dus ben ik druk zoekende voor 2006 om onderdak bij de Superbike Series te kunnen krijgen. Uiteindelijk heb ik de keren dat ik dit jaar gereden heb goed gepresteerd. En misschien zie je me terug in de autosport.” Jurgen kan over de BRL-organisatie nog niets zeggen omdat hij daar geen ervaring mee heeft. “Maar wat ik gehoord heb zijn de zaken hartstikke goed geregeld. De trailers worden neergezet met prachtige tenten om aan de BRL-V6 te kunnen werken. Een goede hospitality ontbreekt ook niet dus wat wil je nog meer.”
Het strakke reglement spreekt Jurgen ook aan. “Kijk naar het bandenreglement, voor iedereen hetzelfde en geen uitzonderingen. De computer van de auto die je weer moet inleveren maakt dat je niet kan testen. Daardoor is ook bijvoorbeeld het chiptunen absoluut niet mogelijk en heeft iedereen gelijke kansen.”

Ook de banden spreken Jurgen erg aan. “De Hoosier banden hebben een Nascar-achtige uitstraling en zijn enorm beweeglijk. Maar die zorgen er wel voor dat de snelheid binnen de perken blijft. Als je plattere banden gaat monteren krijg je ook weer problemen met de remmen en andere zaken aan de auto.”
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet