Citroën Saxo CUP: Zentveldt wint waterballet in Zandvoort

Een langdurige aangelegenheid, terwijl de auto's op de startgrid stonden. Na ruim een half uur werd de wedstrijd hervat voor vijf ronden.

Zentveldt pakte de leiding, voor de verrasend sterke Menno Kuus en Debbie Loogman. In de tweede ronde remde Loogman in de Gerlachbocht Kuus uit, terwijl Dillon Koster opklom naar de derde plaats. Na vijf rondes werd de tweede manche afgevlagd met Boy Zentveldt op de eerste positie, voor Debbie Loogman, Dillon Koster, Bas Plugge, Menno Kuus, Michel Stoelman en Michel Schaap.
De uitslagen van beide manches werden bij elkaar opgeteld om tot een einduitslag te komen, waarin Boy Zentveldt won, voor Debbie Loogman, Menno Kuus, Michel Stoelman en Dillon Koster. Laatstgenoemde werd echter uit de uitslag gehaald, evenals Michel Schaap en Sandra Douma. Zij hadden allen hulp van buitenaf gekregen om uit de grindbak te komen, en dat is volgens het reglement nu eenmaal niet toegestaan.

Fantastisch
Voor Boy Zentveldt had het allemaal geen gevolgen. Hij behaalde tijdens de natte race niet alleen zijn eerste overwinning, maar zelfs zijn eerste podiumplaats! Geen wonder dus, dat de Amsterdammer dolblij was. "Fantastisch! Maar nu weet ik hoe moeilijk het is om op kop te rijden! Het zweet brak me uit, constant in de spiegel kijken of er niemand aan kwam, proberen geen fouten te maken... Maar een geweldig gevoel dat het nu is gelukt!"

Gaaf
De tweede plaats voor Debbie Loogman vormde ook voor haar het beste resultaat uit de carrière. "Gaaf!", lachte ze na afloop. "Toen Sandra eraf was, wist ik, dat ik de volle punten voor de Ladies' Cup kon halen, dat was al een mooi gevoel. Maar de tweede plaats algemeen, daar had ik nauwelijks van durven dromen. Van tevoren had ik wel gehoopt op een beetje regen, maar zoveel was natuurlijk ook weer niet nodig geweest. Je zag echt niks..."
De verrassing van de dag was Menno Kuus, die het op de spekgladde baan bijzonder naar zijn zin had. "'s Winters pak ik ook meteen de auto als het gesneeuwd heeft. Ik had al snel ontdekt dat de lijn aan de binnenkant beter was dan aan de buitenkant, in tegenstelling tot wat normaal in de regen geldt. Dat werkte goed: ik kon op de baan blijven, terwijl iedereen er aan alle kanten afvloog. Kwestie van remmen met je grote teen, rustig aan, geen risico's." De overige podiumplaatsen in de Playboy Saxo Ladies' CUP gingen naar Amber Peeters en Natasja Smit.

Uitslag:
1. Boy Zentveldt, 9r. in 20.52,157 (gem. 111,264 km/h)
2. Debbie Loogman, op 2,422
3. Menno Kuus, op 5,343
4. Michel Stoelman, op 8,001
5. Bas Plugge, op 11,582
6. Daan van Joolen, op 12,833
7. Amber Peeters, op 26,362
8. Erik Struijlaart, op 36,237
9. Mark Kroes, op 37,824
10.Natasja Smit, op 38,139
Stand na 6 van 8 races:
1. Sandra van der Sloot, 93 punten
2. Jaap van Lagen, 77
3. Roel van der Scheer, 75
4. Bas Plugge, 62
5. Boy Zentveldt, 57
6. Dillon Koster, 53
7. Debbie Loogman, 50
8. Michel Schaap, 49
9. Michel Stoelman, 42
10.Jon Kok, 34
Stand Playboy Saxo Ladies' CUP
1. Sandra van der Sloot, 50 punten
2. Debbie Loogman, 44
3. Amber Peeters, 30
4. Natasja Smit, 24
5. Sandra Douma, 22
6. Natascha Davelaar, 8 en Erna Scholten, 8
8. Niona Bulters, 5
9. Vanessa Huisman, 3