Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Formule 3

F3: Eerste zege voor Kazuya Oshima


480_winnaar

Oshima won vorig jaar de titel in het Japans Formule 3-kampioenschap en was daarmee de voorganger van onze landgenoot Carlo van Dam. Ook in Macau trok Oshima de aandacht door als derde te eindigen achter winnaar Oliver Jarvis (inmiddels fabrieksrijder voor Audi in de DTM) en Koudai Tsukakoshi, die net als Oshima ook in de Formule 3 Euro Serie actief is. Beide coureurs maken deel uit van het juniorprogramma van Toyota en hun auto’s – saillant genoeg overigens met Mercedes-Benz-krachtbron – worden in de Euro Serie ingezet door het Britse Manor Motorsport van John Booth. Dit seizoen verliepen de zaken voor het team uit Sheffield tot nu toe bepaald niet erg voortvarend, maar gisteren was er al een lichtpuntje in de vorm van de tweede plaats voor Sam Bird en nu zorgde Oshima dus voor de eerste overwinning van het seizoen.

480_start_f3es

Yann Clairay, die gisteren zo lang het veld aanvoerde, maar uiteindelijk bezweek onder de rondenlange druk van Nico Hülkenberg, reed nu lange tijd op de tweede plaats, maar hield opnieuw onder druk niet stand. De Fransman verloor in de tweede helft van de wedstrijd de ene plek na de andere en kwam uiteindelijk als vijfde over de eindstreep. Christian Vietoris nam na lang aandringen in de 19e ronde de tweede plek over. Dat deed hij door Clairay in de eerste bocht binnendoor voorbij te steken. Dat het daar zou gebeuren was geen verrassing: gisteren al reed Clairay daar de hele race een veel wijdere lijn dan alle anderen en vandaag was dat wederom telkens het geval. Zo raakte Clairay op dezelfde plaats ook de positie drie en vier kwijt aan achtereenvolgens Jules Bianchi en James Jakes, de beide teamgenoten in het ART-team.

480_vietoris

Vietoris kwam achter winnaar Oshima als tweede over de streep, gevolgd door Bianchi, Jakes en Clairay. Met name de inhaalrace van Bianchi was daarbij opmerkelijk: hij was na zijn uitval van gisteren als 27e gestart en was bij het uitkomen van de eerste bocht al vijfde! “Ik bleef aan de binnenkant, terwijl de meeste anderen buitenom gingen”, was zijn simpele verklaring.

De eerste en de tweede man van gisteren, Nico Hülkenberg en Sam Bird, vonden in diezelfde eerste bocht al hun Waterloo. Bird ging in het gedrang in de rondte en nam in zijn spin ook de auto van Hülkenberg mee, waarbij de linker voorwielophanging van Hülkenbergs Dallara beschadigd raakte. Bird kon zijn race nog voortzetten, maar Hülkenberg parkeerde zijn auto in de pits. Ook de beide Signature-Plus-rijders Edoardo Mortara en Franck Mailleux liepen in de beginfase schade op en vielen daardoor uit. De beide Nederlanders in het veld, Renger van der Zande en Henki Waldschmidt, reden keurige inhaalraces, die ze respectievelijk als tiende en twaalfde afsloten.

480_zande

Uitslag:
1. Kazuya Oshima (Jap), Dallara-Mercedes, 36 r. in 40.50,803 (gem. 157,426 km/u)
2. Christian Vietoris (Dui), Dallara-Mercedes, op 3,471
3. Jules Bianchi (Fra), Dallara-Mercedes, op 6,357
4. James Jakes (GBr), Dallara-Mercedes, op 14,064
5. Yann Clairay (Fra), Dallara-Mercedes, op 16,652
6. Brendon Hartley (NZl), Dallara-Mercedes, op 17.727
10. Renger van der Zande (Ned), Dallara-Mercedes, op 22,694
12. Henki Waldschmidt (Ned), Dallara-Mercedes, op 24,048

Stand na 16 van 20 races:
1. Nico Hülkenberg, 72 punten
2. Edoardo Mortara, 48
3. Renger van der Zande, 37
4. Christian Vietoris, 36
5. Mika Mäki, 34
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet