Formule Ford: Liroy Stuart snel maar Simon Knap scoort in Assen het best (lang)
Gat slaan
Knap reed als enige rond de 1:46 per ronde en liep langzaam weg bij Jongejans. Magnussen bleef het aan de stok houden met Svensson en Florie.

Daarachter had Lammers afstand genomen van Van der Beek die op haar beurt Van Dongen het nakijken had gegeven.

Niet ver daar weer achter Mul, Vuik, Stuart op afstand gevolgd door Van Uitert en Surink. Svensson had na een paar ronden weer wat extra snelheid gevonden en waagde een aanval op Magnussen. De Deen wilde in eerste instantie niet wijken maar schoof even buiten de baan. Bij zijn terugkeer op het asfalt reed de Deen echter Florie in de weg die daardoor terugviel in de achtervolgende groep. Daarmee was de volgorde Knap, Jongejans, Svensson, Magnussen, Lammers en dan een groep Mul, Van der Beek, Florie, een weer oprukkende Vuik, Van Dongen en terugkomende Stuart. In dit groepje werden de nodige fouten gemaakt waardoor de onderlinge posities regelmatig wisselden. Mul kon als leider van het groepje profiteren en liep een paar meter weg.


Michel Florie had wat moeite met de Ramshoek
Toch nog raak
Voor Knap was er geen vuiltje aan de lucht en in de 10de ronde was zijn voorsprong op Jongejans al opgelopen tot 4,5 seconden. Achter Mul was Florie Van der Beek weer gepasseerd en die wist op haar beurt Vuik op haar hielen. In een poging Van der Beek te verschalken reed Vuik echter tegen het achterwiel van de Mygale van Van der Beek en werd over de achterkant gelanceerd en belandde in de grindbak. Ook Van der Beek moest daardoor de nodige plaatsen afstaan. Onbedreigd stelde Knap vervolgens de winst veilig, voor Jongejans, Svensson, Magnussen, Lammers, Mul, Stuart, Florie, Van Dongen, Van der Beek en de nummers één en twee in de Zetec Cup Van Uitert en Surink.