Formule Ford: Liroy Stuart leidt van start tot finish
Knap dicht snel het gat naar Vuik en pakt in een fraaie actie buitenom in de GT-chicane de tweede positie. Intussen gaat ook Magnussen erg hard en passeert in één ronde zowel Svensson als Jongejans en is daarmee al vierde. Achterin het veld is Raymond Surink in de problemen met een loszittend stuk bodywork waardoor Arthur van Uitert onbedreigd de leiding heeft in de Zetec Cup. Jongejans heeft het moeilijk want hij wordt op het rechte stuk gepasseerd door Svensson
In de vierde ronde stabiliseert de situatie zich. Stuart gaat aan de leiding op twee seconden gevolgd door Knap terwijl op de derde plaats Vuik langzaam wordt binnengehengeld door Magnussen. Daarachter haakt Jongejans weer aan bij Svensson en gaat het duo de strijd opnieuw aan. Achter dit tweetal binnen een kleine twee seconden Jeroen Mul, Jennifer van der Beek, Jan Lammers en Jan Paul van Dongen. Michel Florie heeft duidelijk problemen want de Amsterdammer gaat uiterst langzaam rond.
De rondetijden van Stuart en Knap liggen dicht bij elkaar zodat het gat ongewijzigd blijft. Magnussen haakt aan bij Vuik en bij het aanremmen tikt de Deen Vuik tegen de versnellingsbak waardoor Vuik spint. Daarmee erft Magnussen de derde plaats en Vuik valt terug naar de zevende plaats. Intussen is Jongejans Svensson weer voorbij terwijl Lammers steeds beter gaat en het Mul en Vuik lastig maakt. Bij de laatste doorkomst is het gat tussen Stuart en Knap 3,7 sec terwijl Magnussen binnenkomt voor een drivethrough die hij heeft gekregen voor het aantikken van Vuik. Jongejans erft daarmee de derde plaats op enige afstand gevolgd door Svensson, het trio Vuik, Mul en Lammers op twee seconden gevolgd door het duo Van der Beek Van Dongen. In de laatste ronde wijzigt de situatie niet meer waardoor Stuart een keurige overwinning naar huis rijdt. Van Uitert pakt de winst in de Zetec Cup.
Uitslag Formule Ford
Dutch Power Pack Festival, race 1, TT Circuit Assen, zondag 6 juli 2008
1. Liroy Stuart, 12 ronden in 21:46.280
2. Simon Knap, op 3.000 seconden
3. Rogier Jongejans, op 14.917
4. John Svensson, op 16.902
5. Henk Vuik jr., op 20.067
6. Jeroen Mul, op 20.217
7. Jan Lammers, op 20.878
8. Jennifer van der Beek, op 22.976
9. Jan Paul van Dongen, op 23.108
10. Kevin Magnussen, op 27.926
11. Arthur van Uitert, op 1:24.364 (1ste in Zetec)
12. Michel Florie, op 1 ronde
13. Raymond Surink, op 1 ronde (2de in Zetec)