Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
IndyCar

IRL: Analyse 92e Indy 500

De eerste Indy 500 sinds 1996 zonder twee rivaliserende kampioenschappen was een feit. Hoewel de Champcarafvaardiging tijdens de kwalificaties de lat iets hoger legde, maakte de gevestigde Indycar-orde op Indianapolis de dienst uit.

ims_drukte

Tekst Willem J. Staat
Foto’s IRL/Honda Racing USA


Scott Dixon de beste
dixon_hond
Scott Dixon had na afloop van de Indy 500 meer interesse voor hond en vrouw dan voor
die felbegeerde beker die op de achtergrond wordt afgevoerd.

Na de kwalificaties was het duidelijk dat het team van Chip Ganassi de beste papieren voor de Indy 500 had. Scott Dixon drukte zijn stempel zowel op de kwalificaties als de race. De Nieuw Zeelander liet de gehele maand mei geen steek vallen. Evenals Kimi Raikkonen wordt de Nieuw Zeelander in Amerika “The Iceman” genoemd. In het begin van zijn carrière kwam Dixon voor het PacWest Team in de Champcarworldseries uit. In 2003 behaalde hij voor het team van Chip Ganassi de Indycar titel. Vorig seizoen werd Dixon in de titelstrijd door Dario Franchitti verslagen.
 
ganassi_dixon
Teambaas Chip Ganassi vindt zijn rijder een moeilijk te doorgronden man.

Hoewel Dixon pas 27 jaar oud is heeft hij een schat aan ervaring. Al op zijn 14e werd hij in de Formule Vee kampioen in Nieuw Zeeland. Tijdens de Indy 500 reed hij maar liefst 115 ronden op kop. Evenveel als Juan Pablo Montoya in 2000 voor het team Chip Ganassi. Teambaas Ganassi die Dixon eind 2002 als rijder aantrok heeft soms moeite om tot Dixon door te dringen. Ganassi: “Aanvankelijk dacht ik zelfs dat hij nog niet eens van het racen hield. Maar de kracht bij Dixon zit in zijn bescheidenheid en zelfvertrouwen. Terwijl vele oud-Indywinnaars volledig uit hun dak gingen bleef Dixon nuchter in Victory Lane. “Ik geloof dat ik mijn vrouw maar eens moet bedanken. Zij heeft het ten slotte met mijn gemoedstoestanden moeten stellen.” Op de vraag of Dixon blij was dat hij nu de eerste rijder was die de echte Indy 500 gewonnen had, antwoordde hij droogjes: “Ik geloof het wel”. Team Ganassi had voor 2008 gewoon de beste papieren met Scott Dixon als verdiende winnaar.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet