Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Benelux Racing League

BRL Light: Fanzonely: “Hoeveel onontdekte Schumachers en Hamiltons lopen er rond?”

Hoe zou de Formule 1 er hebben uitgezien als destijds Ayrton Senna en Michael Schumacher of nu Lewis Hamilton die ene belangrijke sponsor niet hadden gevonden? Deze coureurs hadden of hebben niet alleen het talent maar ook de mogelijkheden om naar te top door te groeien. Hoeveel onontdekte Senna’s, Schumachers en Hamiltons lopen er rond die deze mogelijkheden niet hebben?

Tekst: p.r. en Remco Scheelings

Fanzonely, inmiddels al drie jaar bekend om haar Jong Talent Programma in de BRL Light, richtte zich voornamelijk op de opleiding van jong technisch talent. Dit jaar wordt het raceteam bij ROC Aventus uit Apeldoorn zelfs ‘bijzonder stagebedriif' onder de naam 'Fanzonely Speed Academy’. Dat wil overigens niet zeggen dat de coureurs over het hoofd werden gezien. Integendeel, met talenten als Francesco Pastorelli, Dick Freebird en Roy Panman behaalde het team al goede resultaten, waaronder het nationaal kampioenschap en de runner-up positie.

Dit jaar breidt het team haar activiteiten uit, waarbij met trailer en raceauto enkele middelbare scholen worden bezocht om scholieren warm te maken voor een technische opleiding. Bij die uitbreiding hoort ook een verbrede focus. Teameigenaar Ruud Hartvelt: “In Nederland heb je fantastische opstapklasses voor jong talent, waarvan de BRL Light eigenlijk tegelijkertijd een opstap- als “doorstap”klasse is. Talenten die daar goede resultaten behalen en de mogelijkheden hebben, kunnen vervolgens doorstromen naar bijvoorbeeld de Formule Renault. Veel jonge coureurs hebben die mogelijkheid echter niet direct voor het oprapen en willen nationaal toch racen op een hoog niveau, al dan niet om zich alsnog in the picture te rijden. Wij bieden deze talenten in ons team deze kans. De BRL Light leent zich hier, als hoogaangeschreven klasse met serieuze raceauto’s, namelijk uitstekend voor.”

Dit jaar wisselen verschillende talenten elkaar af in de ‘jong talent auto’ van het team. Ex-Formule Gloria-coureur Maarten Overdijk (vier wedstrijden) en Formule Ford-titelkandidaat Simon Knap (twee wedstrijden) nemen de honneurs waar. “Jongens die absoluut gemotiveerd zijn om hun talent te laten zien”, vertelt Ruud Hartvelt. “Maarten rijdt dit weekend tijdens de Pinksterraces op Zandvoort als eerste zijn ronden. Het testen ging goed, dus we zijn benieuwd hoe hij dit weekend presteert.” De andere Fanzonely-coureur die dit weekend in actie komt is Niels Hartvelt, hij is dit seizoen voor het derde jaar actief in de BRL Light.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet