Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Sportscars

Sportscars: Van Merksteijn Motorsport vol vertrouwen naar Monza


verstappen_vanmerksteijn_bl

Laat remmen
Jos Verstappen kent het 5,793 kilometer lange circuit nabij Milaan vanuit zijn Formule 1-tijd. In 2000 eindigde hij er als vierde tijdens de Italiaanse Grand Prix. “Ik voel me er altijd goed thuis. Laat remmen is er belangrijk en dat ligt me wel. Er zijn maar weinig bochten op Monza, het circuit bestaat voornamelijk uit lange rechte stukken. Een goede balans bij het aanremmen is erg belangrijk, en dan vanuit de bochten weer voldoende snelheid meenemen voor de rechte stukken. Ik verwacht de voornaamste concurrentie in onze klasse van de andere Porsche-teams. Qua snelheid zit het met de Porsche RS Spyder wel goed, daar heb ik alle vertrouwen in!”

Mooi resultaat
Peter van Merksteijn verheugt zich eveneens op het komende raceweekend: “Monza is natuurlijk een prachtig circuit met een schitterende traditie. Het is mooi dat we hier kunnen racen. Het wordt zeker niet eenvoudig, maar we zullen er alles aan doen om ook hier weer een mooi resultaat neer te zetten!”

Programma
Op vrijdag 25 april vinden er in Monza van 12.40 tot 13.40 en van 16.25 tot 17.25 uur twee vrije trainingen plaats. Op zaterdag 26 april is er van 10.05 tot 11.05 uur nog een vrije training, gevolgd door de kwalificatie voor de LMP1- en LMP2-prototypes van 14.05 tot 14.25 uur. De warm-up is op zondagmorgen 27 april van 9.00 tot 9.20 uur. De race over een afstand van 173 ronden of 1002,189 kilometer start om 12.50 uur en duurt maximaal zes uur.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet