WTCC: Groeten uit Monza

Ons onderkomen voor het weekend is Hotel Sant'Eustorgio in Arcore, vlakbij het circuit. Kamers zijn in orde, maar het voornaamste argument is het restaurant, waar absoluut voortreffelijk gekookt wordt. Zo'n goede risotto aten we zelden.

Doordat het hotel dichtbij het circuit ligt, is het door de jaren heen uitermate geliefd bij rijders en teams. Dat blijkt onder andere uit de grote Ferrari-voorvleugel boven de receptiebalie en vooral uit de talrijke gesigneerde foto's aan de muur in de hal. We zagen onder andere Peterson, Ickx, Senna, Dumfries, Hall, Stommelen, Villeneuve... Voor liefhebbers om jaloers van te worden.


Een andere racelegende troffen we live in het hotel: Nino Vaccarella, onder meer winnaar van de 24 Uur van Le Mans, de 12 Uur van Sebring en de Targa Florio, heeft dit weekend de reis vanuit het verre Palermo naar Monza gemaakt, waar hij onder andere de verrichtingen van de Siciliaanse Formula Master-coureur Salvatore Gatto volgt.