Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Repco Supercars Championship

V8 Supercars: Bathurst 1000. Ford snelste voor de Shoot-Out



Dunlop
Ook Dunlop bereikt komend weekend op Bathurst een mijlpaal. De bandenleverancier is sinds 2002 de officiële partner van de het Australische V8 Supercarkampioenschap. In het verleden behaalden met Dunlop uitgeruste bolides maar liefst twintig overwinningen op Mount Panorama. Voor de wedstrijd op Bathurst neemt Dunlop maar liefst 1100 banden mee. Deze Dunlops worden in het Japanse Nagoya vervaardigd. Per jaar levert Dunlop ongeveer 9000 banden aan het Australische V8 kampioenschap. Bij Dunlop is men er erg trots op dat juist dit weekend de 50.000e “control tyre” aan het Australische V8 Supercarkampioenschap wordt. Het contract met Dunlop loopt overigens tot 2012.

crash_the_frost
"The Frost"ofwel Damien White belandde na deze superzware crash met een zware
hersenschudding in het ziekenhuis.

Zware crash tijdens kwalificatie
Damien White, die zich onder het pseudoniem “The Frost” had ingeschreven leek zelfs even met zijn Ford Falcon voor de pole te gaan. Op het hoogste punt van “The Mountain” verslikte White zich. Hij crashte zwaar en kwam er met een zware hersenschudding nog betrekkelijk goed vanaf. De impact was zo heftig dat Falcon de vangrails over tientallen meters beschadigde en zelfs nog een flink gat in de muur achterliet. Ook de Ier Richard Lyons crashte met zijn Vodafone Falcon, maar bleef ongedeerd. Lyons komt samen met de Deen Allan Simonsen op Bathurst uit. Door de crash van Lyons kwamen zij niet verder dan een zestiende tijd.

Fans
Tijdens de 24 Uur van de Nürburgring kom je ze wel eens tegen die z.g.
“hardcorefans” die voor een bepaalde sfeer zorgen. Op Bathurst wil men dit weekend geen fans meer zien die de racepret voor anderen mogelijk kunnen bederven. De Australische politie heeft in samenwerking met de organisatoren na uitspattingen in het verleden drastische maatregelen genomen. Per dag is slechts één tredje bier per toeschouwer toegestaan. Wie komend weekend op Bathurst in het bezit is van drugs en/of wapens mag op een forse straf rekenen. Tijdens de kwalificaties werden al dertig personen gearresteerd, die onder invloed van drugs of alcohol waren.

kelly_brothers
Prachtige PR-stunt van Holden. De "Kelly-brothers" brengen dit weekend in de
zeventiger-jaren stijl op Bathurst door. Foto: Holden Motorsports

Snelste Gekwalificeerden voor de Top 10 Shoot-Out
1. Mark Winterbottom Ford Falcon BF 2.07.1481
2. Garth Tender Holden Commodore VE 2.07.3857
3. Mark Skaife Holden Commodore VE 2.07.4512
4. Craig Lowndes Ford Falcon BF 2.07.6214
5.James Courtney Ford Falcon BF 2.07.9036
6. Russell Ingall Ford Falcon BF 2.07.9066
7. Greg Murphy Holden Commdore VE 2.08.0331
8. Steven Johnson Ford Falcon BF 2.08.881
9. Lee Holdsworth Holden Commodore VE 2.08.2545
10.Paul Radisich Holden Commdore VE 2.08.3500




Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet