Formule 1: 'Alonso aan eind seizoen weg bij McLaren'

Toen alles nog goed was: Alonso (l.) en Hamilton bij het opnemen van de Mercedes-Benz-commercial
Een paar weken geleden lanceerde Mercedes-Benz nog vol trots een televisiecommercial met McLaren F1-coureurs Lewis Hamilton en Fernando Alonso in de hoofdrollen, en een opmerkelijke bijrol voor DTM-rijder Mika Häkkinen. Onder de tonen van Irving Berlins beroemde compositie “Anything you can do, I can do better” toont het mooi gemaakte filmpje (hieronder te bekijken) de competitieve instelling van de twee McLaren-rijders. Eerder in de auto, eerder in het hotel, eerder in de lift, u kent dat wel. Inmiddels is de situatie drastisch anders. Zo’n commercial zullen ze niet zo snel meer samen opnemen. Fernando Alonso verlaat waarschijnlijk aan het eind van het huidige Formule 1-seizoen de renstal van McLaren. De regerend wereldkampioen zou van teambaas Ron Dennis mogen vertrekken, meldt het Engelse dagblad The Times.
Tekst: Marc Kok & René de Boer
Foto's: PR
Mogelijke terugkeer naar Renault
Het is al langere tijd duidelijk dat Alonso het niet naar zijn zin heeft bij de Britse renstal. Het lijkt er ernstig op dat het grote ego van de Spanjaard het maar moeilijk kan verkroppen dat hij door rookie en teamgenoot Lewis Hamilton om de oren wordt gereden. De potsierlijke situatie van afgelopen weekend was natuurlijk de druppel die de emmer deed overlopen. Omgekeerd heeft Alonso meer en meer het gevoel, niet welkom te zijn bij de Britse renstal. “Er zijn zelfs mensen bij McLaren die niet eens weten dat ik Engels spreek”, zegt hij. Naar verluidt wil hij zo snel mogelijk weg en heeft zijn manager al contact opgenomen met Renault-teambaas Flavio Briatore. Bij Renault, waar Alonso de afgelopen twee jaar wereldkampioen werd, zou hij mogelijkerwijs volgend jaar de plaats kunnen innemen van Giancarlo Fisichella.

Fernando Alonso in zijn McLaren-Mercedes.
"Dennis heeft zijn buik vol"
Het bericht omtrent het mogelijke vertrek van Alonso is afkomstig uit de Britse krant “The Times” van gisteren, niet bepaald een sensatieblad en doorgaans goed op de hoogte. Een niet nader te noemen persoon die dichtbij McLaren-baas Ron Dennis staat, wordt geciteerd en meldt dat “Dennis zijn buik vol heeft van beide”, waarmee Alonso en Hamilton bedoeld worden.
Norbert Haug: "Iets voor de komkommertijd"
Alleen Mercedes-Benz-sportdirecteur Norbert Haug lijkt er nog in te geloven dat het allemaal zo’n vaart wel niet zal lopen. “Het is typisch iets voor de komkommertijd in de zomer”, wordt Haug geciteerd in het Duitse dagblad “Stuttgarter Nachrichten”. De Spaanse sportkrant “As” daarentegen speculeert dat Alonso zelfs al in de loop van dit seizoen McLaren kan verlaten. “Zijn positie bij McLaren is onhoudbaar geworden. Als een coureur eenmaal het vertrouwen in een team heeft verloren, is er geen weg terug meer”, zo wordt er geschreven.