WTCC: Flexifuel Volvo van Dahlgren komt steeds dichterbij

Niet iedereen realiseert zich dat het merk Volvo kan terugkijken op een rijke autosporthistorie. Op zich is het dan ook niet zo verwonderlijk dat de door hen inschreven S60 Flexifuel het zo goed blijkt te doen tijdens de Zweedse ronde van het het WTCC.
Tekst: Jakob Dekker
De opmars van het Zweedse merk wordt duidelijk zichtbaar in de tweede vrije training. Daar moet hij alleen de SEAT’s van Monteiro en Tarquini voor zich dulden, alhoewel ook nu de verschillen maar klein zijn. Monteiro was de snelste met een tijd die maar 0.147 sec beter was dan die van Tarquini en 0.316 sec van Dahlgren. Jordi Gene was eveneens verrassend snel en legde beslag op de vierde plaats met zijn door een turbodieselmotor aangedreven Leon. Menu was beste Chevrolet met een vijfde plaats.
Minder goed verging het dit keer Tom Coronel die door onbekende oorzaak niet verder kwam dan een 20ste plaats. De andere Nederlander, Olivier Tielemans, veroorzaakte met nog 17 minuten te gaan een rode-vlag situatie. Hij schoof tussen de Hansen- en Karusellbocht van de baan en gooide daarmee veel modder op de baan. Een stuk beter verliep het voor zijn Alfa-teamgenoot James Thompson die als tiende eindigde. Van de BMW-coureurs was Ekblom wederom de snelste.
Uitslag tweede vrije training WTCC Anderstorp
1. Tiago Monteiro (SEAT) 1.40.564
2. Gabriele Tarquini (SEAT) op 0.147
3. Robert Dahlgren (Volvo) op 0.316
4. Jordi Gene (SEAT) op 0.348
5. Alain Menu (Chevrolet) op 0.587
6. Pierre-Yves Corthals (SEAT) 0.680
7. Fredrik Ekblom (BMW) op 0.684
8. Robert Colciago (SEAT) op 0.685
9. Jorg Muller (BMW) op 0.692
10.James Thompson (Alfa) 0.742
20. Tom Coronel (SEAT) op 1.223
24. Olivier Tielemans op 1.725