Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Formule 3

F3: Frits van Amersfoort helpt Koni "uit de brand"

koni

Flinke brandschade in het interieur van de Koni-bus

De bekende zwarte bus van Koni ontbreekt dit weekend op Circuit Park Zandvoort. Dus deden we navraag bij Marco Kemperman, verantwoordelijk voor Koni’s race-activiteiten. Hij vertelt: “Vorige week vrijdag ontstond er brand in de servicebus, waarbij de bus veel schade opliep. Het is dan ook nog maar de vraag of hij dit jaar nog bij de Masters op Zolder en tijdens de DTM/F3 Euro Series-weekenden ingezet kan worden.” Frits van Amersfoort, de Nederlandse Formule 3-teameigenaar, bracht uitkomst. “Hij stelde spontaan zijn F3-trailercombinatie met tent ter beschikking voor dit weekend op Zandvoort. Wij vinden dit gebaar echt bijzonder, zo gebruikelijk is dat op dit niveau in de autosport helaas niet meer”, aldus Kemperman.

Tekst: René de Boer/PR
Foto's: Koni, Rebocar

Veel plastic verbrand
De Koni-man vervolgt: “Dat een brand zo veel ellende met zich mee zou brengen konden wij van te voren niet inschatten. Er is namelijk veel plastic verbrand waardoor er een chloorzuur vrijkomt met als gevolg dat alle blank-metalen delen binnen 10 minuten rood van de roest stonden. Via een gespecialiseerd bedrijf wordt onze complete voorraad onderdelen, het speciaal gereedschap en de machines schoongemaakt. Na deze schoonmaak gaat alles de droogoven in en dan zou alles weer in dezelfde staat als voor de brand moeten zijn. Dat onze onderdelen in dit verhaal meegenomen worden heeft puur met de vakantiesluiting van het bedrijf te maken. De komende drie weken is er op de productie machines groot onderhoud en bestaat er geen mogelijkheid om nieuwe onderdelen aan te maken.”

norisring21

Bus met tent in betere dagen op de Norisring

Geruchten omtrent overstap Van Amersfoort Racing berusten niet op waarheid
Hiermee is dus de aanwezigheid van de trailer van Van Amersfoort Racing in de Formule 3 Euro Serie-paddock op Zandvoort verklaard. Geruchten als zou het Gooise team vanuit de Duitse ATS Formule 3 Cup naar de Euro Serie overstappen, zoals die gisteren al op Zandvoort deronde deden, zijn hiermee dus ontkracht. Het team van Frits van Amersfoort doet het immers enorm goed in de Duitse Cup, waarin Carlo van Dam aan de leiding gaat. Volgende week komt het team in actie op de EuroSpeedway Lausitz.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet