Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Mazda MX-5 Cup

Mazda MX-5 Cup: Jansen slaat terug met overwinning in eerste race op Assen

jansen.01

Met een gestage opmars op een opdrogende baan heeft Wouter Jansen (Tachyon Motorsport) de overwinning in de eerste race van de Mazda MX-5 Cup Benelux tijdens de V-Max Finaleraces naar zich toegetrokken. Jansen duelleerde met Christiaan de Kleijn (MV Motorsport) en Henk Vuik junior (VDH Autosport) om de zege, al vocht De Kleijn met één hand op de rug na een tijdstraf van vijf seconden voor een tikje tegen de Mazda van Jansen. De leider in de Rookie Cup werd tweede op het asfalt, maar verloor die plek aan Vuik junior, die ook zijn aandeel aan de kop had. Doordat de drie de rest van het veld op meer dan vijf seconden hadden gereden, behield De Kleijn wel de laatste podiumplaats.

Tekst: Mattijs Diepraam
Foto’s: Rob Blank & Johan Vis

dekleijn

De openingsfase werd gekenmerkt door een fabelachtige inhaalrace van De Kleijn, die op de deels omgekeerde grid van deze eerste race als tiende was gestart, maar op een derde van de wedstrijd al aan de leiding reed. Vuik junior haakte al gauw aan en reed 70% van de race in het kielzog van De Kleijn, terwijl ook Xavier van der Schoot (JW Raceservice) en Noah Maton (TDB Racing) zich al snel in de kopgroep handhaafden. Jansen voegde zich daar verderop in de wedstrijd bij en begon tegen het einde de waardevolle plaatsen goed te maken. Terwijl het asfalt steeds droger werd, leek de Tachyon-coureur zijn rubber het beste te hebben gespaard, zodat Jansen uiteindelijk De Kleijn en Vuik junior wist af te troeven. Zo wist Jansen eindelijk weer een overwinning toe te voegen aan zijn zegereeks aan het begin van het seizoen en daarmee ook zijn minieme kans op de titel te behouden.

schoot

De drie koplopers hadden intussen een flink gat geslagen op Van der Schoot en Maton, die het onderling moesten uitvechten om de vierde plaats algemeen. Het duel werd gewonnen door Van der Schoot, zodat De Kleijn in de Rookie Cup twee plaatsen hoger eindigde dan Maton en daarmee zijn leiderspositie iets verstevigde.

De eerste vijf waren op hun beurt weggereden van het peloton, dat aanvankelijk werd aangevoerd door kampioen Marcel Dekker (Dekker Racing), die met klassementsleider Delano De Ketele (DDK Motorsports) rechtstreeks strijd leverde om de leiding in het kampioenschap. Toch kregen zij tegen het eind Mats van Rooijen over zich heen, maar Van Rooijen werd door zijn inhaalpoging op Dekker bestraft, omdat die buiten de baan had plaatsgevonden.

dekker

Zo kreeg Dekker toch nog de zesde plaats in handen, ook doordat Jim Baak (VDH Autosport) halverwege de wedstrijd uit de kopgroep wegviel. In het duel tussen Dekker en De Ketele had de Belg aanvankelijk de overhand, maar Dekker trok uiteindelijk aan het langste eind. Sterker nog, De Ketele verloor op het laatst nog een plek aan debutant Devon Hagelen, die op zijn 15e verjaardag aan zijn eerste race in de Mazda MX-5 Cup was begonnen, na al een heel seizoen in de Britse Ginetta Junior Cup.

Achter De Ketele rukte Nico Lahnalahti (JW Raceservice) op naar de negende plaats, terwijl Van Rooijen door zijn tijdstraf terugviel naar de tiende plek, nét voor de Mazda van Dominique Kraan, die na zijn Mazda-seizoen in 2022 voor één keer terugkeert achter het stuur van de Groot Hart-auto, op Assen door Dekker Racing op de baan gebracht.

jansen.03
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet