Formule 1: Alonso slaat slag in Eifelse regen
Terwijl normaal gesproken met nog tien ronden te gaan de prijzen wel zijn verdeeld dreigt deze race nog een knotsgek staartje te krijgen. Donkere wolken pakken zich weer samen boven het circuit in de Eifel. Kovalainen waagt al gauw de gok door vanaf plaats vijf intermediates te halen in de hoop op nog een stortbui. Met nog acht ronden te gaan zet de regen door, al is het niet zo hard als in het begin van de race. Toch is de regen dusdanig dat iedereen nog even intermediates laat monteren.

De adviezen van Michael Schumacher hielpen Ferrari in ieder geval niet aan de
overwinning. Foto: Sefac Ferrari
De strijd moet dus worden uitgevochten op de natte baan en daar is Alonso een stuk sneller dan zijn voorganger. Alonso pakt de koe bij de horens en zet hem in de volle aanvalsmode. Massa verdedigt zich met hand en tand, daarbij de wereldkampioen zelfs rakend, maar het verschil is te groot en zo pakt Alonso met nog vijf ronden te gaan de leiding.
De raceleider kan nu uitlopen op de nummer twee, maar daarachter speelt zich een soortgelijke situatie af als zojuist aan kop. Nummer drie Webber rijdt aanzienlijk langzamer dan nummer vier Wurz die een podium ook wel ziet zitten. Tot de laatste bocht moet Webber vol in de verdediging, maar hij vangt zijn opponent op in de laatste chicane en grijpt de podiumplaats.
Op plaats vijf doet David Coulthard erg goede zaken voor Red Bull. Achter de Schot eindigen de twee BMW's; Heidfeld wordt zesde, Kubica zevende. Op plaats acht eindigt Heikki Kovalainen, hij houdt Lewis Hamilton in de laatste ronde achter zich. De Brit kon in die laatste ronde Fisichella nog passeren, maar had aan een halve ronde te weinig om nog een puntje mee te pikken. Nu weet Hamilton ook hoe het is om buiten het podium te eindigen.