Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Sportscars

Sportscars: United-Oreca op pole voor ELMS-seizoensfinale Portimão

261010 ELMS Quali
Laatste ELMS-pole van het seizoen voor Grégoire Saucy in de #22-United-Oreca

De #22-United Autosports-Oreca start vanaf de pole-position voor de vier-uursrace van Portimão, de zesde en laatste race van het seizoen in de European Le Mans Series. Grégoire Saucy voerde met zijn tijd van 1:31,140 minuten de ranglijst aan. Saucy deelt de auto met Griffin Peebles en Ben Hanley, met wie hij ook samen de kampioenschapsstand aanvoert. In Pro-Am ging de pole naar de #3-DKR Engineering-Oreca (Glorieux/Hernandez/Vautier) in handen van de Belg Jean Glorieux. De  LMP3-pole was voor de #17-CLX Motorsport-Ligier van Louis Iglesias (Lanchère/Jacoby/Iglesias), terwijl Abdulla Al-Khelaifi voor de vierde keer dit jaar de #62-Qatar-Iron Lynx-Mercedes (Al Khelaifi/Hanses/Aron) op pole zette in GT3.

Tekst: René de Boer (X/Bluesky: @renedeboer)
Foto: ELMS

Achter de pole-winnende United Autosports-Oreca reed Alex Lynn de #25-Algarve Pro-auto (Kaiser/Hughes/Lynn) naar de tweede startplaats. Lynn maakt dit weekeinde zijn comeback in een wedstrijd nadat hij het grootste gedeelte van het raceseizoen moest missen door een nekblessure. De #29-Forestier-Panis-Oreca (Rousset/Gray/Masson) had in beide vrije trainingen het tempo bepaald, maar het team, waarvoor Esteban Masson de kwalificatie reed, moest genoegen nemen met de derde startplaats, gevolgd door Job van Uitert, die de snelste van de beide IDEC-Sport-auto’s, de #28 (Lafargue/Van Uitert/Chatin) als vierde kwalificeerde, gevolgd door Valerio Rinicella in de #18 (Chadwick/Rinicella/Hörr).

In Pro-Am leek Giorgio Roda in de #30-Duqueine-Oreca (Roda/Verschoor/Pin) op weg naar een goede klassering, maar de Italiaan ging in de rondte en kwam daardoor niet verder dan de tweede tijd achter de pole-winnende DKR-Oreca in handen van Jean Glorieux. De #20-Algarve Pro-auto (Jensen/Trulli/Jakobsen) eindigde als derde. De #19-Rossa Racing by Virage-Oreca (Falb/Espirito Santo/Koen) werd als zesde geklasseerd.

Louis Iglesias, die op basis van zijn prestaties tot de coureurs behoort die is uitgenodigd om tijdens de ELMS-rookietest een LMP2 te rijden, behaalde in de LMP3-klasse zijn derde pole van het seizoen in de #17-CLX-Ligier. Hij was bijna drie tienden sneller dan Mikkel Gaarde Pedersen in de #5-Rinaldi-Liger (Fernandes Cautela/Rodella/Pedersen). De #13-Inter Europol-Ligier (Bukhantsov/Cubides Olarte/Chou) eindigde als derde. De Eurointernational-Ligier (Bell/Dedecker/Van der Snel) werd als achtste geklasseerd.

Het kleinste verschil was er in de LMGT3-klasse, 0,062 seconde tussen de #62-Qatar-Iron Lynx-Mercedes (Al-Khelafi/Janses/Aron) en de #59-Léman-Aston Martin (Mateu/Fossard/Hasse Clot- De #75-Proton-Porsche (Kurzejewski/Sargent/Lietz) werd als derde geklasseerd. De andere 911 van het Duitse team, de #77 met Huub van Eijjdhoven, sloot de sessie als achtste af, vier plaatsen voor de GR-Ferrari met Mex Jansen.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet