Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
NASCAR

NASCAR: Corey Day pakt de jackpot in O’Reilly Auto Parts Series Las Vegas

In één van de meest spannende finishes van dit seizoen won de 20-jarige Hendrick Motorsports-coureur Corey Day na meerde positiewisselingen met Carson Kvapil (JR Motorsports) de zege in de Focussed Health 302 afgelopen zaterdag op de Las Vegas Motor Speedway.

2026 Corey Day race
Prachtige O'Reilly Auto Parts Series wedstrijd op de Las Vegas Motor Speedway.


Tekst: Willem J. Staat
Foto’s: NASCAR

2026 Justin Allgaier
Justin Allgaier was eigenlijk qua punten toch wel een beetje de grote verliezer.

Corey Day pakt de jackpot in O’Reilly Auto Parts Series Las Vegas

In de laatste 12 ronden wisselden Day en Kvapil in hun strijd om de kop maar liefst viermaal voordat eerstgenoemde met twee ronden te gaan en nogal gedurfde inhaalmanoeuvre maakte en ook nog eens na meerdere keren de buitenmuur geraakt te hebben uiteindelijk met een voorsprong van 0.287 secs. de overwinning pakte.

Corey Day:
“ Het was nogal krap tegen de muur en was eigenlijk bang dat ik naar de bodem zou terugvallen. Dus ik liet hem even passeren. Gewoon een geweldige auto. Om eerlijk te zijn hebben wij het deze zomer moeilijk gehad. Ik won in Dover en Talladega en daarna stond ik gewoon droog. Dit voelt nu echt goed aan. Voor ons een dominante dag. We hebben deze zomer een beetje droog gestaan maar we gaan nu gewoon de goede kant op. Wij blijven gewoon doorwerken.’’ In de 201 ronden wedstrijd reed de Hendrick Motorsports-coureur er maar liefst 136 aan de leiding.

Kvapil behaalde evenals Day dit jaar zijn eerste overwinningen in de series(Hij won op de Indianapolis Motor Speedway en Iowa) was begrijpelijkerwijs teleurgesteld dat hij afgelopen zaterdag de overwinning misliep maar ik bemoedigd door zijn prestatie. Hierdoor kwam hij op de tweede plek in de tussenstand van het kampioenschap met 19 punten achterstand op Sheldon Creed van het Haas Factory Team die als dertiende eindigde.

2026 Clements Gray
Jeremy Clements en Taylor Gray in gevecht.


Carson Kvapil:
“Ik had de indruk dat ons materiaal op de onderaan echt goed was en had vandaag een hele goede auto. Complimenten aan de crew die er een Top 3 auto van wist te maken. Aan het einde van de wedstrijd vond ik de No.17 van Day erg sterk. In het verkeer werd hij wat opgehouden waardoor ik tussen Turn 1 en Turn 2 wat snelheid kon vinden. Alleen de muur had ik nooit echt geprobeerd. Ik wist dat als ik voor hem reed, het beste voor mij was om onderaan te rijden. Hij ging iets over de top heen maar raakte wel een perfecte hoek.’’

Regerend kampioen Jesse Love (RCR Racing) eindigde als derde gevolgd door zijn JGR-teamgenoten William Sawalich en Taylor Gray. Haas Factory Team-coureur Sam Mayer eindigde na een indrukwekkende comeback als zesde. Hij won de Tweede Etappe en reed 40 ronden aan de leiding maar werd gedurende de pauze bestraft waardoor hij ver terugviel. De niet gekwalificeerde Chase-rijders Jeremy Clements, William Sawalich eindigden resp. als zevende, achtste en tiende terwijl Austin Hill de negende plek voor zich opeiste. Voor voormalig kampioen Justin Allgaier van JR Motorsports werd het een indrukwekkende wedstrijd. In de 55e ronde raakte hij betrokken bij een aanrijding met JGR-coureur Brandon Jones.

Kort nadat hij na de eerste etappe de wedstrijd in de pitlane voor de herstart had gewonnen kreeg de No. 20 Toyota van Jones een probleem en raakte hij in Turn 2 Allgaier’s Chevrolet. Beide auto’s moesten naar de garage teruggesleept worden. Allgaier kon met 84 ronden te gaan weer op de baan terugkeren en reed nog één ronde om in de finishvolgorde één positie op te schuiven. Ondanks een 34e plek viel Allgaier in de tussenstand van de tweede plek terug naar de vierde en beschikte over een achterstand van 34 punten op Sheldon Creed.

2026 Day Kvapil
"This is what racing is all about'' Wat een prachtig duel tussen Carson Kvapil en Corey Day.


Voor Allgaier was het slechts de tweede maal dit seizoen dat hij niet over de finish kwam. In het reguliere seizoen beschikte hij over een enorme voorsprong van maar liefst 229 punten voordat deze voor The Chase werden gereset.

Justin Allgaier: “Ik heb geprobeerd om de boel onder controle te houden om Jones buitenom te passeren maar het lukte gewoon niet. Natuurlijk hadden wij overal van waar we gingen veel snelheid gehad maar om The Chase zo te beginnen is behoorlijk frustrerend. Maar we gaan het volgende week weer proberen om een wedstrijd te winnen.’’

2026 Corey Day winnaar
Van Corey Day gaan we in de toekomst nog heel veel horen.

Uitslag Focussed Health 302 Las Vegas

1. (1) Corey Day (C), Chevrolet, 201 ronden
2. (9) Carson Kvapil (C), Chevrolet, 201 ronden
3. (10) Jesse Love (C), Chevrolet, 201 ronden
4. (4) Brent Crews # (C), Toyota, 201 ronden
5. (5) Taylor Gray (C), Toyota, 201 ronden
6. (8) Sam Mayer (C), Chevrolet, 201 ronden
7. (21) Jeremy Clements, Chevrolet, 201 ronden
8. (36) William Sawalich, Toyota, 201 ronden
9. (12) Austin Hill (C), Chevrolet, 201 ronden
10. (18) Anthony Alfredo, Chevrolet, 201 ronden
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet