DTM: Tweede DTM-race op Zandvoort wederom groot succes. Aiello kampioen, eerste zege voor Ekström

Laurent Aiello is de nieuwe kampioen in de DTM (Deutsche Tourenwagen Masters). Tijdens de negende en voorlaatste ronde van het seizoen op Circuit Park Zandvoort had de Fransman met de Abt-Audi TT-R aan de zesde plaats genoeg om de titel voortijdig veilig te stellen, omdat zijn enig overgebleven rivaal, Mercedes-coureur Bernd Schneider, de wedstrijd had moeten winnen om nog in de race te blijven. Schneider werd echter tweede achter winnaar Mattias Ekström (Abt-Audi TT-R), zodat de eindzege voor Aiello een feit was.
Tekst: René de Boer
Foto's: Boudewijn Pieters en Gerrie Hoekstra

Daarbij was de dag voor Aiello slecht begonnen, met de onheilstijding omtrent zijn diskwalificatie vanwege onregelmatigheden met de brandstof en de daarop volgende uitsluiting van de kwalificatierace.


Marcel Fässler, die door Aiello's diskwalificatie van pole mocht vertrekken, leidde in de kwalificatierace over acht ronden van start tot finish en won voor Abt-Audi-rijders Christian Abt en Mattias Ekström.