Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
GT

GT World Challenge Europe: Lappalainen pakt pole voor Race 2 op Zandvoort voor Prette en teamgenoot Vermeulen, opnieuw lastige kwalificatie voor titelkandidaten

260920 Q2 14EmilFrey

Konsta Lappalainen klokte de snelste tijd op de zondagochtend met de roze Ferrari van Emil Frey Racing. Hij zal Race 2 van de GT World Challenge Europe Sprint Cup powered by AWS op Circuit Zandvoort vanaf de pole position aanvangen. Het gat naar Louis Prette, de Race 1-winnaar in de nummer-58-Garage 59-McLaren, was met meer dan twee tienden relatief groot. Ben Green, de ploegmaat van Thierry Vermeulen in de Emil Frey-Ferrari in de Red Bull-kleuren, werd derde. Chris Lulham, die de Verstappen-Mercedes-AMG met kampioenschapsleider Dani Juncadella deelt, moet genoegen nemen met P15.

Tekst: Vincent Bruins (vanuit Zandvoort, X/Bluesky: @VincentJBruins)
Foto's: SRO (Jakob Ebrey)


Alle 45 auto's wisten de kwalificatiesessie zonder enig incident te voltooien en dus kunnen we later deze zondag weer een Sprint Cup-recordveld verwachten. Lappalainen ging het circuit in duinen rond met een beste tijd van 1:33.192. Prette kwam 0.207 seconden tekort, maar de McLaren start net als in Race 1 op de voorste rij en vanaf de Gold Cup-pole position. Green hield Max Hesse (nummer-46-WRT-BMW) op twee honderdsten achterstand voor de derde stek. Matías Zagazeta (nummer-51-AF Corse-Ferrari) verraste door de top vijf af te maken. Ricardo Feller (nummer-80-Lionspeed-Porsche), die na een flinke straf een puntloze Race 1 meemaakte, kwalificeerde zich als zesde voor Patric Niederhauser (Rutronik-Lamborghini) en Christopher Haase (Eastalent-Audi).

260920 Q2 48Winward

De kampioenschapskandidaten waren, net als in de kwalificatie van zaterdag, weer aan het worstelen, al was het nu iets minder dramatisch. Arthur Leclerc (nummer-50-AF Corse-Ferrari) moest genoegen nemen met P9. Maro Engel (nummer-48-Winward-Mercedes-AMG) was bijna negen tienden langzamer dan de poletijd en werd dertiende, twee plekken voor Lulham. Morris Schuring stond in Race 1 nog op de pole position, maar zijn teamgenoot in de nummer-2-Boutsen-VDS heeft zich voor Race 2 als zestiende gekwalificeerd.

260920 Q2 77KPX

Oliver Söderström was het snelst in de Silver Cup met een 1:34.330 in de nummer-21-Comtoyou-Aston Martin, één plekje voor de poleman uit de Bronze Cup, de 2 Seas-Mercedes-AMG van Charles Dawson. Kelvin van der Linde, die samen met Charles Weerts naar Zandvoort kwam als de kampioenschapsleider en in Race 1 uitviel met een technisch probleem, kwam niet verder dan P22. De nummer-32-WRT-BMW krijgt ook nog eens een gridstraf van vijf posities vanwege het veroorzaken van contact in Magny-Cours vorige maand. Flynt Schurings teamgenoot Nicolas Baert (nummer-89-Lionspeed-Porsche) zal vanaf P32 algemeen moeten komen en Jop Rappange (KPX Motorsport-BMW) vanaf P36.

UITSLAG KWALIFICATIE 2

De zondagswedstrijd van de GT World Challenge Europe Sprint Cup powered by AWS op Circuit Zandvoort zal van start gaan om 14:15 uur.

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet