Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Sportscars

Sportscars: Blomqvist verovert pole op Indy, GT's kwalificeren niet

260920 IMSA Quali Pole
Pole-position in Indianapolis voor Tom Blomqvist in de Meyer Shank-Acura

De kwalificatie voor de TireRack Battle on the Bricks, de voorlaatste race van het seizoen in het Noord-Amerikaanse IMSA WeatherTech SportsCar Championship, kon vanwege onweer in de regio niet volledig worden afgewerkt. De sessies voor GTD-Pro en GTD vonden geen doorgang, zodat die klassen volgens de stand in het kampioenschap zullen starten. De prototypes GTP en LMP2 kwalificeerden wel. De snelste tijd in de topklasse was voor Tom Blomqvist, die met de #60-Meyer Shank-Acura (Blomqvist/Braun) tot een tijd van 1:14,674 minuten kwam. In LMP2 reed Jeremy Clarke een tijd van 1:17,555 minuten en behaalde daarmee de pole-position voor de #43-InterEuropol-Oreca (Clarke/Dillmann).

Tekst: René de Boer (X/Bluesky; @renedeboer)
Foto: IMSA


Eerder op de zaterdag had Blomqvist in de vrije training al de snelste tijd gereden, wat hij dus bevestigde door ook in de kwalificatie bovenaan te eindigen. Het was voor de Brit de eerste pole-position in IMSA sinds de seizoensfinale Petit Le Mans van vorig jaar. Met een achterstand van 0,301 seconde eindgde Jack Aitken in de kampioenschapsleidende #31-Action Express-Cadillac (Aitken/Bamber) als tweede, gevolgd door Dries Vanthoor in de #24-WRT-BMW (D. Vanthoor/S. van der Linde) en Louis Delétraz in de #40-WTR-Cadillac (J. Taylor/Delétraz). Nick Yelloly kwalificeerde de #93-Meyer Shank-Acura, die hij deelt met Renger van der Zande, als vijfde. Tijmen van der Helm reed de kwalificatie met de JDC Miller Motorsports-Porsche (Van der Helm/Müller), maar kwam niet verder dan de elfde tijd.

Met een tijd van 1:17,555 minuten was Jeremy Clarke namens InterEuropol het snelst in de LMP2.klasse. Hij was 0,158 seconde sneller dan Dan Goldburg in de #22-United-auto, die als tweede eindigde, ondanks dat bij United de snelste tijd geschrapt werd, omdat teamgenoot Paul Di Resta in de tweede vrije training een rode vlag veroorzaakt had. De derde tijd was voor PJ Hyett in de #99-AO Racing-Oreca (Hyett/Cameron).

De GTD-Pro-auto’s starten op volgorde van de kampioenschapsstand, wat betekent dat de #1-Paul Miller-BMW van Neil Verhagen en Connor De Phillippi op pole staat, gevolgd door de beide Pratt Miller-Corvettes van António García/Alexander Sims en Tommy Milner/Nicky Catsburg. In GTD start de #12-Vasser Sullivan-Lexus (Telitz/Pedersen) op pole, gevolgd door de 13 Autosport-Cortvette (Fidani/Bell).
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet