Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
IndyCar

Indycar: De Transfermarkt in beweging. Kort nieuws. Indycar terug naar Europa?

Gisteren werd bekend dat Marcus Ericsson zijn contract met het team van Andretti Global andermaal vernieuwd heeft. En daar mee staat de line-up voor het seizoen 2027 vast evenals bij Arrow McLaren. Overigens wordt de Deen Christian Lundgaard overigens als vervanger van Scott Dixon bij het team van Chip Ganassi verwacht.

IR28 Testing
Alex Palou kwam eerder deze week vanwege een Validation Test nogmaals met de IR-28 in actie. 

Tekst: Willem J. Staat
Foto’s: Indycar

Music City Grand Prix at Nashville Superspeedway
Het is nog niet zeker voor welk team VeeKay in 2027 in actie komt maar de transfermarkt is eigenlijk nog volop in beweging.


De Transfermarkt in beweging. Kort nieuws. Indycar terug naar Europa?

Het team van Chip Ganassi wacht normaliter tot het eind van het seizoen voordat zij hun rijders line-up bekend maken. Naast Alex Palou en Kyffin Simpson wordt door insiders de Deen Christian Lundgaard als derde rijder verwacht. Het team van Dreyer&Reinbold kondigde enkele weken geleden al een fulltime programma voor het seizoen 2027 aan. Door een technische alliantie met het team van RLL stapt het team over van een Chevrolet- naar een Honda krachtbron.

Hoewel VeeKay bij zowel Ganassi- als Meyer Shank in de picture was, lijkt het erop dat de Nederlander gewoon voor het seizoen 2027 bij het team van Juncos Hollinger blijft, zo melden diverse Amerikaanse bronnen. Zijn teamgenoot Sting Ray Robb beschikt over een budget van meer dan 15 miljoen dollar maar heel weinig teams zijn kennelijk in hem geïnteresseerd. Een overstap naar het IMSA-sportscarkampioenschap zou voor Robb eigenlijk de beste oplossing zijn want op enkele uitzonderingen na zijn de Indycar-resultaten op zijn CV minimaal.

Het team van RLL schaalt voor 2027 terug naar twee auto’s met als vaste rijders Graham Rahal en de Brit Louis Foster. Graham Rahal is natuurlijk ook allang over zijn hoogtepunt heen en ook voor hem geldt dat een switch richting sportscars een betere optie zou zijn. Bij het team van A.J. Foyt Racing hebben zowel Santino Ferrucci als de Braziliaan Caio Collet nog niet getekend. Na diverse sensationele optreden lijkt Collet bij diverse teams wel hoog op de prioriteitenlijst te staan. Mocht Collet elders onderdak vinden dan lijkt bij A.J. Foyt Racing de deur voor Nolan Siegel wijd open te staan. Waarschijnlijk tekende men bij Arrow McLaren in 2024 hem iets te vroeg. Wel zou Arrow McLaren Siegel graag voor het Hypercar-programma willen behouden maar daar lijkt de man uit Californië minder in geïnteresseerd te zijn.

Bij het team van Dale Coyne Racing wordt de Noor Dennis Hauger gewoon terugverwacht nadat de hoop op een zitje bij Andretti Global in duigen viel omdat Marcus Ericsson zijn contract opnieuw bij het team verlengde. Overigens is het nog niet zeker of Romain Grosjean in 2027 doorgaat met Indycar.

2026 Newgarden
Ondanks dat hij zich nog steeds moeilijk verplaatst Josef Newgarden een vast waarde bij Team Penske.

Bij de teams van Ed Carpenter Racing en Team Penske liggen de rijdersbezettingen voor 2027 gewoon vast. Alexander Rossi en Christian Rasmussen verdedigen de kleuren van ECR terwijl bij Team Penske de line-up uit Josef Newgarden, Scott McLaughlin en David Malukas bestaat. En evenals bij Team Penske ook een ongewijzigde bezetting bij Andretti Global met Will Power, Marcus Ericsson en Kyle Kirkwood.

Bij Arrow McLaren krijgt Pato O’Ward met Scott Dixon en Felix Rosenqvist twee nieuwe teamgenoten. Niet uitgesloten dat zowel Dixon als Rosenqvist eveneens in het Hypercar-programma van McLaren op de lange termijn worden opgenomen.

2026 Mick Schumcher
Voor Mick Schumacher is er bij RLL in 2027 geen plek meer. Meyer Shank lijkt een optie te zijn.

Kort nieuws
Sinds vorige week zijn Scott Dixon, Tony Kanaan en Dario Franchitti eveneens mede-eigenaar van het Legacy Motor Club NASCAR team dat eigendom is van hun goede vriend Jimmie Johnson.

Achter de schermen zijn er geruchten dat Indycar mogelijk naar Europa terugkeert. Met name bij FOX Sports zou men hierop gebrand zijn. Bovenaan op de verlanglijst zou een wedstrijd in Barcelona als alternatief voor de Spaanse Grand Prix. Achter de schermen zou volgens ingewijden door Alex Palou hier hard aan gewerkt worden. Als mogelijke streefdatum wordt 2030 genoemd. De laatste keer dat Indycar ofwel het voormalige Champcar in Europa was in 2007 op Circuit Zolder en TT Circuit Assen. Een eventuele terugkeer naar de Lage Landen lijkt voorlopig echter uitgesloten.

De NASCAR-organisatie had eveneens op termijn een buitenlands uitje gepland. Daar zou Saoedi Arabië hoog op de verlanglijst gestaan hebben maar door de precaire situatie in het Midden Oosten zijn deze plannen nu wel getorpedeerd.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet