Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Racing Shows

Racing Shows: Icons of the 90's in Autoworld Brussel


2026 BMW Z1

Motoren en bromfietsen: vrijheid vanaf 16 jaar

Ook op twee wielen hadden de jaren 90 een heel eigen uitstraling. Europese motormerken kenden een sterke heropleving, met onder meer Ducati, BMW en Triumph. In de expo komen onder andere modellen aan bod zoals de BMW R1100GS, Ducati Monster, Ducati 916, Laverda 650, MV Agusta F4, Triumph Speed Triple en Norton F1.Daarnaast krijgen ook brommers een plaats in de tentoonstelling. Voor veel jongeren in de jaren 90 was een brommer hét symbool van vrijheid. Vanaf 16 jaar zelf de baan op kunnen, naar school rijden of vrienden ontmoeten: het hoorde helemaal bij de jeugdcultuur van die periode.Autoworld toont populaire bromfietseb uit die tijd, met onder meer modellen van Honda, Aprilia en Malaguti.

Scenografie: een reis door het decennium
‘Icons of the 90’s’ wordt meer dan een klassieke autotentoonstelling. Een grote stelling vormt het centrale element van de scenografie en verbindt de verschillende zones van de expo met elkaar.Het decor dompelt bezoekers onder in de sfeer van de jaren 90, met aandacht voor muziek, film, mode, design en popcultuur. Ook belangrijke geschiedkundige gebeurtenissen uit het decennium komen aan bod, zodat de voertuigen niet op zichzelf staan, maar getoond worden binnen de bredere context van hun tijd.Affiches, graffiti, sfeerbeelden en herkenbare verwijzingen naar de cultuur van de jaren 90 zorgen voor een meeslepende omkadering. Bezoekers wandelen door een decor dat de energie, kleuren en mentaliteit van het decennium opnieuw tot leven brengt.

Preview Night

Beleef de expo als allereerste tijdens de Preview Night op woensdag 8 juli. Deze feestelijke thema-avond staat volledig in het teken van de jaren 90 en vormt de ideale opening van ‘Icons of the 90’s’.Met een liveband, DJ en dresscode 90’s wordt het een avond vol nostalgie, muziek en sfeer. Bezoekers krijgen exclusieve toegang tot de tentoonstelling en ontdekken als eersten de auto’s, motorfietsen, brommers en scenografie van de expo. Meer info via de website van Autoworld.

Cars & Coffee – Youngtimers editie
Op zondag 12 juli organiseert Autoworld een Cars & Coffee in het teken van youngtimers. Liefhebbers komen samen op de Esplanade van het museum om de sfeer van de jaren 90 verder te vieren met wagens die vandaag steeds meer erkenning krijgen als moderne klassiekers.

Kids animatie

Tijdens de schoolvakantie voorziet Autoworld elke dag begeleide kinderanimatie in het teken van de jaren 90. Kinderen kunnen met LEGO hun eigen auto van de jaren 90 bouwen en zich uitleven met populaire spelletjes uit die periode.

Autoworld, More than a museum
Een bezoek aan ‘Icons of the 90’s’ geeft ook toegang tot de vaste collectie van Autoworld, die in de toegangsprijs is inbegrepen. Deze permanente tentoonstelling omvat meer dan 300 voertuigen en vertelt het verhaal van de automobiel van haar ontstaan tot vandaag.Naast een chronologische reis door de geschiedenis ontdekt u tal van thematische zones rond onder meer Belgische autogeschiedenis, sport en competitie, design en koninklijke wagens. Samen vormen ze een levendige inkijk in het Belgische en internationale automobiele erfgoed.

Toegangsprijzen Autoworld
Volwassenen: €18

Voordeeltarief: €14 (studenten, senioren, kinderen van 4 tot 12 jaar en groepen vanaf 15 pers.)

Praktische info expositie
8 juli – 6 september; Dagelijks 10.00 – 17.00
 Weekend 10.00 – 18.00
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet