Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Sportscars

Sportscars: Nicky Catsburg: "De auto zo afstellen dat we er goed mee kunnen rijden, daar moeten we het dan mee doen"

33 KEATING Ben (usa), EDGAR Jonny (gbr), CATSBURG Nicky (ned), TF Sport, Corvette Z06 LMGT3.R #33, LM GT3, action during the Free Practice and Qualifying session of the 24 Hours of Le Mans 2026, 3rd round of the 2026 FIA World Endurance Championship, from June 10 to 11, 2026 on the Circuit des 24 Heures du Mans in Le Mans, France - Photo Charly López / DPPI
De #33-Corvette met Nicky Catsburg

Nicky Catsburg rijdt in Le Mans zoals het hele WEC-seizoen met de #33-Corvette, die hij deelt met de Amerikaan Ben Keating, die in Le Mans terugkeert na een blessure bij het mountainbiken, en de Brit Johnny Edgar. Het team eindigde als 54e algemeen in de kwalificatie, maar gisteren was de snelste tijd in de LMGT3-klasse van Catsburg tijdens de vierde en afsluitende vrije training een positief gegeven.

Tekst: René de Boer (vanuit Le Mans, X/Bluesky: @renedeboer)
Foto: FIA WEC/DPPI

De Amersfoorter zei: “We hebben een paar veranderingen aangebracht om een mogelijke oplossing te vinden voor de problemen die we woensdag hadden. Tegen het eind van de training voelde ik me competitief en het voelde goed aan. We hadden de balans van de auto waar we hem wilden hebben. Al betekent dat dan dat we wat langzamer zijn, het enige dat we kunnen doen de auto zo af te stellen dat we er goed mee kunnen rijden en daar moeten we het dan mee doen. Ik heb alle vertrouwen van de wereld in het team en in mijn engineer Tyler Neff, die ook mijn engineer in IMSA is. Ik kan wel ingrijpen, maar zij zijn altijd slimmer dan ik ben. Ik rijd dus alleen maar om een balans te vinden die voor ons allemaal goed is, en ik ben er zeker van dat we het voor elkaar krijgen.”
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet