Retro: Groeten uit Francorchamps van de Spa Classic 2026

Deze groeten komen vanuit Spa-Francorchamps, waar tijdens de jaarlijkse Spa Classic van Peter Auto Bob van der Wolf en Carlo Senten voor u aanwezig waren. De GT3 Revival Series, ontstaan uit de samenwerking tussen Peter Auto en SRO, beleefde eerder dit seizoen zijn debuut op Paul Ricard en bracht in Spa een indrukwekkend veld vroege GT3-machines uit de periode 2006 tot 2013 naar de Ardennen. Daarnaast maakte de Heritage Touring Cup 2 zijn eerste opwachting, met iconische Groep A-toerwagens uit de jaren tachtig en begin jaren negentig. Ondanks het feit dat het reglement spreekt van Groep A-toerwagens, waren er toch diverse auto’s met DTM-specs, mogelijk om de grid toch wat meer body te geven. Het zorgde in ieder geval voor een evenement waarin nostalgie, brute sound en pure autosportbeleving perfect samenkwamen op misschien wel het mooiste circuit ter wereld.
Tekst: Carlo Senten
Foto’s: Carlo Senten & Bob van der Wolf

Mats van der Brand was een van de Nederlanders aan de start van deze nieuwe Heritage Touring Cup 2. Hij was een klasse apart met zijn prachtig gebouwde E30 M3, met een op de limit geprepareerde motor waarvan hij vooraf al wist dat deze het zou kunnen begeven. Het was voor Van der Brand en zijn team dan ook meer een testweekend. De heren hadden na de kwalificatie thuis in de werkplaats een motor vervangen en deze midden in de nacht nog op de rollenbank getest. Het bracht hem helaas niet aan de gewenste finishlijn.

Iets wat Leonard Batenburg en Sam Adriaans wel wisten te realiseren, waarna ze samen naar het podium mochten van de allereerste HTC2-race.

Vick Schuijlenburg had ook graag op de grid gestaan, maar de auto was helaas niet op tijd af, door vertraagde onderdelen. Dus was ze aanwezig om onze landgenoten te supporten.