Sportscars: Mogelijk einde IMSA-programm Acura overschaduwt pole-position Yelloly/Van der Zande in Long Beach

Nick Yelloly zette de Acura, die hij deelt met Renger van der Zande, op de pole-position in Long Beach
Nick Yelloly, de teamgenoot van Renger van der Zande, zette de #93-Meyer Shank-Acura op pole-position voor de Acura Grand Prix of Long Beach, de derde seizoensrace in het IMSA WeatherTech SportsCar Championship. Op het stratencircuit in Californië bleef Yelloly met zijn tijd van 1:11,626 minuten BMW-rijder Marco Wittmann slechts 0,03 seconde voor. In de GTD-klasse ging de pole-position naar Frankie Montecalvo in de #89-Vasser Sullivan-Lexus, die met zijn tijd van 1:18,411 minuten een marge van 0,151 seconde ha dop Robert Wickens in de #36-DXDT Racing-Corvette.
Tekst: René de Boer (X/Bluesky: @renedeboer)
Foto’s: IMSA
Het goede nieuws van de pole-position voor Yelloly en Van der Zande in de Acura kwam nadat eerder op de dag Marshall Pruett van Racer Magazine het nieuws naar buiten had gebracht dat Acura aan het einde van het lopende seizoen naar alle waarschijnlijkheid de stekker trekt uit het lopende LMDh-programma. Dat zou ook consequenties hebben voor Renger van der Zande, die om begrijpelijke redenen echter niet op het bericht kon reageren.

De JDC-Miller-Motorsports-Porsche van Tijmen van der Helm en Laurin Heinrich
Achter de Acura en de BMW hebben twee Cadillacs de tweede startrij in handen, met de #40-WTR-Cadillac als derde dankzij Louis Delétraz en de #31-Action Express-Cadillac als vierde in handen van Jack Aitken. Snelste van de beide fabrieks-Penske-Porsches, die na de successen in Daytona en Sebring dit weekeinde 45 kilogram extra aan boord hebben (IMSA maakt dit soort wijzigingen in tegenstelling tot het FIA WEC nog wel bekend) was de #7-Porsche, waarmee Julien Andlauer naar de vijfde startplaats reed. Tijmen van der Helm, die dit weekeinde samen rijdt met de Duitse Porsche-fabrieksrijder Laurin Heinrich, kwalificeerde de #5-JDC Miller-Porsche als tiende.

Frankie Montecalvo kwalificeerde de Vasser-Sullivan-Lexus op pole in GTD
In de GTD-klasse benut het Vasser Sullivan-Lexus-team dat normaliter in GTD-Pro rijdt de race in Long Beach voor een gastoptreden, wat Frankie Montecalvo dus gelijk bekroonde met de derde pole-position op rij voor het team bij het evenement in Californië. Montecalvo moest in de sessie vijf minuten wachten voordat hij op tijdenjacht kon gaan, als straf omdat het team aan de Lexus niet de vereiste koppelsensortest had doorgevoerd. Hetzelfde gold voor de andere Lexus van het team en de #46-Pfaff-Lamborghini. Achter de Vasser-Sullivan-Lexus en de DXDT-Corvette eindigde de Lamborghini Huracán van Wayne Taylor Racing met Danny Formal als derde, gevolgd door Spencer Pumpelly in de Heart of Racing-Aston Martin en Russell Ward in de Winward-Mercedes. De race start op zaterdag om 22.05 uur Nederlandse tijd en is live te zien via het IMSA-YouTube-kanaal.