Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Diversen

Diversen: Officieel debuut van BMW en Mercedes in het Argentijnse Turismo Carretera komend weekend

De Turismo Carretera is één van de populairste toerwagenkampioenschappen in Argentinië met een reglement dat oorspronkelijk uit 1937 stamt en waarin grote namen als Juan Manuel Fangio en Carlos Reutemann hun eerste schreden in de autosport zetten. Ruim negen decennia lang werd het kampioenschap door Ford en Chevrolet beheerst terwijl er eigenlijk voor de merken Dodge en Torino een bijrol was weggelegd. Ruim twee jaar geleden besloot de ACTC-organisatie van de soms wat speciale en wat verouderd uitziende bodies naar een nieuw reglement over te stappen. Dit opende de deuren voor zowel BMW als Mercedes.

2026 BMW M4 1
Dit doet wel denken aan de Class1 BMW M4 uit het oude DTM reglement.

Tekst: Willem J. Staat
Foto’s: PR


Officieel debuut van BMW en Mercedes in het Argentijnse Turismo Carretera komend weekend

A.s. zondag begint in Argentinië het Turismo Carretera kampioenschap op het circuit van EL Calafate in Santa Cruz. Voor een land met een flinke inflatie staan er maar liefst zeven merken en bijna veertig coureurs op de inschrijvingslijst waaronder de oud F1-coureurs Norberto Fontana en Gaston Mazzacane. Nadat het reglement enkele jaren geleden een verjongingskuur onderging stapte Toyota als eerste in. Grote favoriet voor de titel is natuurlijk Agustin Canapino die na zijn noodgedwongen vertrek in Indycar 2024 weer terugkeerde naar zijn roots en vorig jaar voor Chevrolet de titel op zijn naam schreef. De overstap naar een nieuw reglement bleef ook bij BMW en Mercedes niet onopgemerkt. Beide fabrikanten confirmeerden zich voor de komende periode eveneens aan het nieuwe reglement en voor het eerst sinds 87 jaar nemen er twee Europese merken aan het kampioenschap deel.


Comeback Mercedes na 87 jaar in ACTC


2026 Mercedes
Bij Mercedes werd vorig jaar al in Argentinië getest.



Wist U dat Mercedes na 87 jaar afwezigheid weer een comeback maakt? In 1937 eindigde het merk als tweede in de eindstand van het kampioenschap. Nu keert het merk weer terug met het team het Prestige Auto Racing Team dat officieel Mercedes Benz Argentinië vertegenwoordigt.

Daniel Herrero van Prestige Auto: “Dit is de oudste categorie ofwel kampioenschap in de wereld van de autosport. In 1937 werden wij tweede maar volgend jaar hopen wij voor de titel te strijden. Mercedes zet twee CLE 53 modellen in voor de 22-jarige Otto Fritzler ( die sinds 2023 39 races achter de kiezen heeft en in totaal zeven overwinningen wist te behalen) en de 30-jarige Diego Azar, tweevoudig kampioen in het populaire Argentijnse TOP RACE-kampioenschap. Juan Manuel Fangio II die ook eveneens bij dit project betrokken is. “Beide coureurs moeten van deze unieke kans genieten.’’

2026 BMW Presentatie
De BMW M4 TC werd afgelopen vrijdag officieel gepresenteerd.

BMW Presenteert M4

De officiële presentatie van de BMW M4 vond vorige week vrijdag plaats en de rollout gisteren. Bij BMW heeft men 2024 kampioen Julian Santero weten binnen te halen. De tweede auto wordt bemand door Kevin Candela. Beide BMW M4’s worden ingezet door het team van FISPA Corse.

Ivana Dip, CEO van BMW Argentinië: “Wat een fantastisch gevoel om van de Turismo Carretera deel uit te mogen maken en er gaat de komende tijd nog veel meer nieuws met de M4 komen.’’

Julian Santero
die in 2024 met de Ford Mustang kampioen werd: “ Wij hebben alle verwachtingen maar zijn realistisch om te weten dat alles volkomen nieuw is en dat dit een aanpassingsperiode van ons zal vergen.’’

De Turismo Carretera is een silhouette kampioenschap met modellen voor de hedendaagse generaties terwijl de traditionele Argentijnse fans zich waarschijnlijk nog wat moeite hebben om zich aan de nieuwe stijl van het kampioenschap aan te passen. Pijnlijk om te zien dat de Class 1 in Europa ten onder ging maar in het land met de grootste inflatie in de vorm van de Turismo Carretera zonder problemen al jarenlang overleeft.

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet