Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Diversen

Super Formula: Tweevoudig rally wereldkampioen Kalle Rovenperä test deze week op Suzuka

Het Kids.com Team KCMG bevestigde vandaag dat tweevoudig rally wereldkampioen Kalle Rovanperä vanaf a.s. woensdag t/m a.s. vrijdag op de Suzuka International Racing Course zal testen. Naast Rovanperä nemen ook de Japanners Kenta Yahamashita en Tokiya Suzuki aan de test deel.

2025 KCMG Test
De Dallara Toyota van het KCMG Team waarmee Rovanperä deze week gaat testen. Gaat hij in de voetsporen van de legendarische Vic Elford treden. Die begon in de rallysport, kwam in de F1 en werd vervolgens een Porsche legende.


Tekst: Willem J. Staat
Foto’s: KCMG


Tweevoudig rally kampioen Kalle Rovenperä test deze week op Suzuka

In 2022 en 2023 won de Fin het Wereldrallykampioenschap voor het team van Toyota Gazoo Racing en eindigde als derde in de meest recente editie van het kampioenschap. Vorig jaar kwam de Fin voor het team van RedAnt Racing in de Porsche Carrera Cup Benelux uit en behaalde drie overwinningen en sloot het kampioenschap als vierde af. In oktober kondigde de Fin zijn overstap naar de eenzitterwereld aan en zal in de loop van deze week drie dagen voor het team van Kids.com KCMG op Suzuka testen. Op woensdag en donderdag wordt hij vergezeld door de Japanner Kenta Yamashita, de huidige Super GT kampioen en heeft naast zijn succes dit jaar in 2019 in deze categorie twee achtereenvolgende overwinningen weten te behalen. De afgelopen negen jaar was Yamashita overigens in de Super Formula-categorie actief. Dus zijn kennis van de auto zal van cruciaal belang zijn om het team met belangrijke data verder te helpen.

Op de laatste testdag zal Tokiya Suzuki voor het team actief zijn. De 19-jarige Suzuki won dit jaar het Japanse Formule 4 kampioenschap en sloot het Japanse Formula Regional kampioenschap als tweede af.

Kalle Rovanperä: “Ik kijk er naar uit om mijn Super Formula carrière tijdens de seizoenstest te beginnen. Dit wordt een uitdaging want ik moet nog veel leren maar ik ben enthousiast over deze overstap en kan nauwelijks wachten om te beginnen.’’

Ryuji Doi, Hoofd KCMG Motorsport: “ Deze test biedt een prachtige kans om onze voorbereidingen in 2026 direct op Suzuka te starten. Dit is de eerste keer dat alle coureurs bij Kids.com KCMG met ons samenwerken. Maar wij denken dat zij volledig voorbereid op deze drie dagen. Onze rookies Kalle en Tokiya willen natuurlijk in de Super Formula machines zoveel mogelijk kilometers maken terwijl Kenta ons in staat stelt om de auto’s te verfijnen. Wij kijken uit naar deze kans en zullen ons best doen om uiteindelijk de snelste tijd op te eisen.”

Rovanpera
Rovanpera wil op termijn naar de Formule 1. Wij zijn benieuwd hoet dit gaat uitpakken.

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet