Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Racing Shows

Racing Shows: 52e Essen Motor Show van Sport en Tuning Emoties geopend

Afgelopen vrijdag ging de 52e editie van de Essen Motor Show op Black Friday. Ondanks de aanwezigheid van ruim 500 exposanten uit 23 landen waren achter de schermen de onzekere tijden waarmee de Duitse automobielindustrie momenteel geconfronteerd wordt, duidelijk voelbaar. Fabrikanten zijn natuurlijk al enkele jaren aanwezig maar via achterdeurconstructies was men in het verleden dan toch weer vertegenwoordigd. In tegenstelling tot de afgelopen jaren was er geen officiële thema-expositie van de organisatie. Die eer werd dit jaar aan Red Bull met het thema Dakar overgelaten.

2025 Getunde BMW M1 Turbo
Geen Procar maar een getunede BMW M1 uit 1981. Daar worden wij nu echt warm van. Dit is nu Tuning Emotie.


Tekst en Foto’s: Willem J. Staat

2025 Ford Mustang Vogtland
De populairiteit van de Ford Mustang is in Duitsland duidelijk stijgende.

52e Essen Motor Show van Sport en Tuning Emoties geopend.
Ondanks de zware tijden waar de Duitse automobielindustrie momenteel geconfronteerd wordt, waren er toch wel enkele lichtpuntjes. De officiële afwezigheid van Duitse merken werd duidelijk gecompenseerd door Ford. Je kon niet echt om de Ford Mustang heen. Voor de jaarlijkse campagne “Tune it Safe” werd de Ford Mustang gekozen. Bovendien werd de Ford Mustang GTD voor Duitsland officieel gepresenteerd.

2025 Tuni It Safe Ford Mustang
Voor de jaarlijkse campagne "Tune it Safe'' werd dit jaar de Ford Mustang gekozen.


Het was duidelijk te merken dat de Ford Mustang ook bij het grote publiek ‘’hot’’ is. Mogelijk dat de successen in de NLS/VLN en de ADAC GT Masters hieraan bijgedragen hebben.De ADAC presenteerde een aantal DTM bolides van het afgelopen seizoen. De manier waarop de auto’s voor media en het grote publiek gepresenteerd werden, verdiende nu niet bepaald een schoonheidsprijs. In parc fermé stijl gepresenteerd en voor bezoekers en media totaal oninteressant om te fotograferen. Een verhoogde display had de DTM-presentatie zeker meer cachet gegeven.Tevens ontbrak ook de kampioenschapsauto van DTM-kampioen Ayhancan Güven. Voor het grote publiek een gemiste kans.

2025 296 GT3
Het getuigt van weinig motivatie om op deze je DTM circus te exposeren...........

Het Classic&Prestige Salon van SIHA was dit jaar in zijn huidige vorm voor het laatst te zien. De SIHA-organisatie slaat voor de toekomst eigen wegen in en de Techno Classic verhuist in 2026 van 24-26 september naar de Messe hallen in Dortmund.

2025 LC Engineering Audi Body
Van de firma Lake Constance Engineering. Even goed kijken en je herkent het silhouette van een Audi IMSA GT Body. Heel bijzonder dit.


TunigXperience
De meningen zullen ongetwijfeld verdeeld zijn. Of je het nu mooi of lelijk vindt maar in de hal van TuningXperience zie je gewoon de creativiteit van de tuners en kunstenaars die zich hiermee bezighouden zoals Mareike Fox en Jean Pierre Kremer (JP) waarvoor de liefhebbers werkelijk in de rij staan. Zo zagen we toch wel een schitterende versie van een Groep 5 BMW M1. Die was voor de liefhebbers om van te watertanden. De Essen Motor Show is nog tot a.s. zondag 7 december geopend. Traditioneel maakten wij een kleine rondgang.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet