Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
NASCAR

NASCAR: William Byron wint fuel economy run in Iowa

Een reeks neutralisaties tijdens de Iowa Corn 350 Powered by Ethanol zorgde ervoor dat William Byron enorm veel brandstof kon besparen. Dit bleek doorslaggevend voor Byron’s tweede overwinning dit seizoen en zijn eerste sinds de Daytona 500. Byron perste 144 ronden uit de brandstofcel op de Speedway van Iowa terwijl de brandstofvoorraad ongeveer 100 ronden bedraagt. Hij passeerde de finishlijn voor een drietal achtervolgers,polewinnaar Chase Briscoe, Brad Keselowski, die de tweede etappe won en Ryan Blaney die vorig jaar de wedstrijd op zijn naam wist te schrijven. Ze reden allemaal met een andere strategie.

2025 William Byron winnaar
Tweede seizoenszege voor William Byron. Hij leidt in de tussenstand van het reguliere NASCAR seizoen.

Tekst: Willem J. Staat
Foto's: NASCAR




2025 Chase Briscoe
Polesitter Chase Briscoe eindigde als tweede.

William Byron wint fuel economy run in Iowa

Byron’s voorsprong op Briscoe bedroeg 1,192 secs. Keselowski en Blaney eindigden resp. als derde en vierde maar beiden zaten binnen een wagenlengte van de nummer twee bij de finish. Byron’s Chevrolet raakte tijdens de feestelijke burn-outs zonder brandstof waardoor hij de feestelijke show voortijdig moes beëindigen.


“Man wat dacht je van brandstofbesparing’’ vroeg Byron retorisch nadat hij uit zijn auto was geklommen. William Byron: “ Wij hebben het wel meegemaakt dat het brandstofverbruik niet geheel naar wens was en ik ben crewchief Rudy Fugle, deze crew maar ook iedereen in de werkplaats gewoon super dankbaar. Met die gehele racing team hebben wij dit jaar veel meegemaakt. We hebben veel opstartproblemen gehad. Het was zwaar voor ons. Maar het voelt vandaag echt goed om een overwinning te behalen.”

Vorige zondag had Byron op de Indianapolis Motor Speedway voor het grootste gedeelte van de wedstrijd in de top 5 gereden maar raakte in de verlenging zonder brandstof terwijl hij zich in derde positie bevond. Fugle spoorde hem in Iowa herhaaldelijk aan om brandstof te besparen maar uiteindelijk bespaarde Byron net genoeg.


2025 Brad Keselowski
Brad Keselowski zat dichtbij de overwinning maar kwam uiteindelijk toch te kort. Hij zou zich graag voor de playoffs willen kwalificeren. Maar of dat dit jaar gaat lukken?


Voor Byron betekende het zijn allereerste overwinning op de 1.4 km korte oval van Iowa en de 15e in zijn carriere overigens. Met deze zege veroverde Byron de leiding in de tussenstand van het kampioenschap en heeft 18 punten voorsprong op zijn teamgenoot Chase Elliott die als veertiende eindigde nadat hij in de 283e ronde naar binnen was gegaan voor een tankstop.

In de laatste 64 ronden durende run onder groen kwam Briscoe dicht bij Byron in de buurt maar slaagde er niet meer in om de leiding te veroveren. Chase Briscoe: “ Op het einde kwam ik bij William in de buurt en dacht dat ik op de eerste rang zat maar er gebeurde niets.Ik had dit eerder meegemaakt toen ik aan de leiding reed.''

Om zich voor de playoffs te kwalificeren had Keselowski een overwinning nodig en schreef de beide etappes op zijn naam. Maar zijn brandstofvoorsprong werd in de laatste run door vele neutralisaties teniet gedaan. Brad Keselowski: “Wij hadden in de derde etappe zoveel neutralisaties dat zowel Byron als Briscoe zover buiten de pitwindow kwamen dat ze voor brandstof de pits in moesten maar wij konden ze niet meer inhalen. Ik heb veel mensen ingehaald. Nadat ik de pits was ingegaan herstartte ik als 24e en ben naar de derde plek gereden maar verder kwam ik dan ook niet.’’


2025 Ryan Preece
Ryan Preece heeft nog steeds voldoende voorsprong voor de playoffs.

Ryan Preece eindigde als vijfde en verkleinde de voorsprong op zijn teamgenoot Chris Buescher van 42 naar 23 punten om wat de laatste plek in de strijd om de playoffs zou kunnen zijn. Brickyard 400 winnaar Bubba Wallace wist een achterstand van twee ronden goed te maken. Hij wist de schade aan zijn Toyota te overwinnen en wist als zesde te eindigen. Alex Bowman eindigde als zevende en verstevigde zijn kans op een plek in de playoffs door een voorsprong van 63 punten op Ryan Preece te behouden. Carson Hocevar eindigde als achtste gevolgd door Joey Logano en Austin Dillon. In totaal reed William Byron 141 ronden aan de leiding, Chase Briscoe en Brad Keselowski reden resp. 81 en 68 ronden aan kop. Volgend weekend wordt er op het circuit van Watkins Glen gereden.

Uitslag Iowa Corn 350 powered by ethanol

1. 2) William Byron, Chevrolet, 350 ronden
2. (1) Chase Briscoe, Toyota, 350 ronden
3. (5) Brad Keselowski, Ford, 350 ronden
4. (6) Ryan Blaney, Ford, 350 ronden
5. (33) Ryan Preece, Ford, 350 ronden
6. (15) Bubba Wallace, Toyota, 350 ronden
7. (16) Alex Bowman, Chevrolet, 350 ronden
8. (7) Carson Hocevar, Chevrolet, 350 ronden
9. (14) Joey Logano, Ford, 350 ronden
10. (18) Austin Dillon, Chevrolet, 350 ronden

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet