Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
RETRO

Retro: Groeten uit Imola van de Imola Classic 2025


Imola 3

Wij hadden onze eigen Alfa Romeo-held aanwezig… Helaas zonder de zieke Liam, maar met Loris stond het Hezemans-team aan de start van de Sixties Endurance met de Bizzarrini 5300 GT.

Imola 5

De scrutineers kwamen geïnteresseerd meekijken nadat Loris de Bizzarrini op pole had weten te zetten.

Imola 47

Het zorgde ervoor dat het team nog veel werk had aan de auto voor zij aan de start van de tweeuursrace konden verschijnen met een penalty van 1 lap.

Imola 60

Een race die volledig in het water viel. Na een enorme plensbui reden ze slechts enkele ronden achter de safetycar voor code rood iedereen terug de pits in dwong. Een ontketende Hezemans pakte behoorlijk wat voorsprong maar wederom een safety car en het niet doen van de pitstop leverde Hezemans nog twee ronden penalty op, waardoor de winst naar Phil Keen ging.

Imola 69

Hezemans was niet de enige die dit weekend een pitstop aan zich voorbij liet gaan. Ook Yves Scemama, die probleemloos de CER2-race had kunnen winnen, vergooide dit door het pitvenster te missen en daarvoor bestraft te worden.

Imola 63

De warme weeromstandigheden zorgde er bij verschillende auto’s voor dat ze vroegtijdig de pits moesten opzoeken.

Imola 51

Maar voor de meesten was het stilte voor de storm zolang het pitwindow nog niet geopend was…

Imola 45

Yvan Mahe van Equipe Europe had zelfs nog even tijd voor een dutje.

Imola 75

De marshals repareerden nog even snel het asfalt voordat de drukte in de pits losbarstte.

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet