V8 Supercars: Dubbeloverwinning voor Broc Feeney in Darwin Triple Crown
Met nog één wedstrijd in de Darwin Triple Crown te gaan deed Red Bull Ampol-racer Broc Feeney op de zaterdag uitstekende zaken. Hij won beide races op de zaterdag. In de eerste wedstrijd eindigde de Top 3 zoals ze van start gegaan waren. Vooral bij de aanvang van de eerste wedstrijd was er de nodige chaos.
Broc Feeney stelde zijn teamgenoot Will Brown in beide races duidelijk in de schaduw.
Tekst: Willem J. Staat
Foto’s: BJR Racing, Red Bull Ampol Racing/PR
Dubbeloverwinning voor Broc Feeney in Darwin Triple Crown
Red Bull Ampol-racer Broc Feeney lijkt zich duidelijk als titelfavoriet voor het seizoen te ontpoppen. Feeney won beide wedstrijden. De eerste wedstrijd verliep voor Feeney niet zo gemakkelijk als de tweede. Koppelingsproblemen zorgden ervoor dat Feeney het niet zo gemakkelijk had als het er in werkelijkheid uitzag. De eerste wedstrijd begon vrij chaotisch toen Richie Stanaway de Camaro van Jaxon Evans richting vangrail duwde terwijl diens BJR teamgenoot Macauley Jones vervolgens ook nog eens spinde en de wedstrijdleiding geen andere keuze meer had dan te neutraliseren.
De eerste wedstrijd kende in de beginfase behoorlijk veel chaos.
Maar daarmee was de ellende nog niet voorbij. Bij de herstart zes ronden later stokte de motor van Ryan Wood’s Walkinshaw Andretti United Ford Mustang. De achter hem volgende Jack LeBrocq knalde tegen de betonnen binnenmuur. Vervolgens maakten Reynolds, Nick Percat en Ricky Stanaway opnieuw contact met elkaar waardoor een tweede safetycar interventie noodzakelijk werd. Een tweede herstart volgde daarna zonder problemen. Daarbij nam Feeney opnieuw het commando gevolgd door de Mustangs van Cameron Waters (Tickford) en Brodie Kostecki (DJR Shell V Power Racing). Omdat laatstgenoemde met één van zijn concurrenten contact maakte kreeg hij een tijdstraf van vijf seconden opgelegd. In de 17e ronde gingen Anton de Pasquale en Nick Percat als eersten naar binnen terwijl het leidende trio dit pas tien ronden later deed.
Tickford racer Cameron Waters opteerde voor vier nieuwe banden waardoor hij aanvankelijk achter Matt Payne (Penrite Racing) , Bryce Fullwood (BJR) en James Courtney terechtkwam maar wist dit trio snel te passeren waardoor hij opnieuw de aansluiting bij Broc Feeney kreeg. Het verschil bedroeg nog maar 2,8 secs waarvan de Tickford rijder nog één seconde wist goed te maken. Gedurende het tweede wedstrijdgedeelte had Feeney duidelijk last van koppelingsproblemen. Broc Feeney: “Ik dacht overigens dat ik hem helemaal kwijt was, hij zakte zelfs helemaal door naar de vloer. Na een tijdje kon ik het wel aan maar het ging wel ten koste van de levensduur van mijn rechterachterband. En ook mijn pitstop baarde mij wel enigszins zorgen zeker omdat ik op de grens van de toerenbegrenzer zat.” Voor Jaxon Evans was de schade overigens zo groot dat hij voor de rest van het weekend niet meer in actie komt.
Het heeft even geduurd maar Anton De Pasquale is eindelijk weer terug op het podium.
Feeney wint ook tweede wedstrijd
In de tweede wedstrijd behaalde Feeney zijn vierde achtereenvolgende overwinning in het Repco Supercars kampioenschap. Ditmaal had de Red Bull Ampol-racer geen last van koppelingsproblemen en controleerde direct vanaf de start de wedstrijd. Pas in de 28e ronde ging Feeney voor zijn verplichte stop weer terug op de baan zonder ook nog eens positie te verliezen. Helaas eindigde de wedstrijd een klein beetje in een anticlimax omdat de wedstrijd in de laatste twee ronden onder safetycar beëindigd werd nadat David Reynolds in de laatste bocht voor start/finish dwars was komen te staan.
Broc Feeney: “ Dit was aan het einde natuurlijk wel een klein beetje een anticlimax maar we zijn voor de pitstop nogal lang doorgereden voor het geval dat er een safetycar zou komen. Ik vond dit overigens niet echt leuk. Maar goed het was een geweldige strategie en de auto was dan ook fantastisch.” Anton de Pasquale behaalde voor het team van DeWalt Racing zijn beste resultaat tot nu toe. “Na een worsteling met de banden in de eerste wedstrijd was het natuurlijk geweldig om mij op de eerste startrij te kwalificeren. Ik moest een goede start maken maar Broc haalde mij snel in omdat zijn auto gewoon sneller was." aldus De Pasquale.
Oorspronkelijk eindigde Penrite-racer Kai Allen als derde maar het werd voor de 19-jarige Supercar coureur een teleurstelling omdat zijn crew bij de reguliere pitstop bij de bandenwissel behoorlijk in de fout ging. Een wiel rolde zelfstandig een klein eindje door de pitlane waarvoor de wedstrijdleiding weinig of geen begrip kon opbrengen. Ondanks een sublieme voorstelling werd het aanstormende talent naar de elfde plek terugverwezen.
Uitslag Darwin Triple Crown R1
1 88 Red Bull Ampol Racing Broc Feeney Chev Camaro ZL1 12 1:05.984
2 6 Monster Castrol Racing Cam Waters Ford Mustang GT 13 1:06.081 0.0964
3 19 Penrite Racing Matthew Payne Ford Mustang GT 13 1:06.085 0.1010 13
4 2 Mobil1 Truck Assist Racing Ryan Wood Ford Mustang GT 12 1:06.087 0.1028
5 38 Shell V-Power Racing Team Brodie Kostecki Ford Mustang GT 8 1:06.156 0.1720
6 14 Middy’s Racing Bryce Fullwood Chev Camaro ZL1 12 1:06.249 0.2644
7 26 Penrite Racing Kai Allen Ford Mustang GT 12 1:06.275 0.2905
8 7 Snowy River Caravans Racing James Courtney Ford Mustang GT 10 1:06.299 0.3145
9 55 Monster Castrol Racing Thomas Randle Ford Mustang GT 12 1:06.308 0.3242
10 25 Mobil1 Optus Racing Chaz Mostert Ford Mustang GT 12 1:06.613 0.6286
De vierde plek veranderde voor Bryce Fullwood uiteindelijk nog eens in P3.
Uitslag Darwin Triple Crown R2
1 88 Red Bull Ampol Racing Broc Feeney Chev Camaro ZL1 42 – 57:26.578
2 6 Monster Castrol Racing Cam Waters Ford Mustang GT 42 – 57:28.306
3 19 Penrite Racing Matthew Payne Ford Mustang GT 42 – 57:32.025
4 14 Middy’s Racing Bryce Fullwood Chev Camaro ZL1 42 2 57:36.789
5 7 Snowy River Caravans Racing James Courtney Ford Mustang GT 42 3 57:40.354
6 25 Mobil1 Optus Racing Chaz Mostert Ford Mustang GT 42 4 57:40.540
7 10 Bendix Racing Nick Percat Chev Camaro ZL1 42 8 57:41.287
8 1 Red Bull Ampol Racing Will Brown Chev Camaro ZL1 42 6 57:41.919
9 38 Shell V-Power Racing Team Brodie Kostecki Ford Mustang GT 42 4 57:42.533
10 8 R&J Batteries Racing Andre Heimgartner Chev Camaro ZL1 42 11