Retro: Groeten uit Francorchamps van de Spa Classic 2025

Spa en het geluid van het fluitje…. De pit marshals waren weer volop aanwezig en scherp om alles in goede banen te leiden.

Teameigenaar Rob Hall volgt nog even de livetiming terwijl zijn monteur-coureurs Andy Willis en George McDonald zich klaarmaken om het stuur over te nemen van beide Elans.

De onverwachte flits van uw fotograaf zorgde nog bijna voor een parkeerincidentje bij OC Racing. De heren konden er gelukkig nog om lachen.

Tijdens de kwalificatiesessie ging het helaas fout voor landgenoot Floris Fick met zijn Lola T292. Collega’s Bob van der Wolf en Wouter Melissen kijken teleurgesteld toe wanneer de depannage-truck voorbij rijdt met de beschadigde Lola.

De 2.0 Litre Cup kende in Spa-Francorchamps veel Nederlandse deelnemers. Naast de eerder genoemde van Erwin van Lieshout en Jeroen Bleekemolen…

… stond David Verzijlbergen weer aan de start met Jürgen Westphal, de Duitse eigenaar van de Porsche met Nederlandse roots.

Maar ook de gebroeders Westerman hadden hun Porsche meegebracht. Niet alleen namen zij deel aan de 2.0 Litre Cup, maar ook bij de Sixties Endurance maakten zij hun opwachting. In deze race moesten zij helaas vroegtijdig de strijd staken, maar ze mochten een mooie podiumplek vieren in de 2.0-Litre Cup.

Een geweldige prestatie in het sterke deelnemersveld, waarin verschillende pro’s hun opwachting maakten, zoals onze landgenoot Bleekemolen, maar ook drievoudig Brits toerwagenkampioen Matt Neal.

Erwin van Lieshout vond zijn auto niet goed aanvoelen, zeker met de toenemende regen, zo meldde hij nog aan Sam Adriaans, die hem voorzag van wat water tijdens de pitstop. Maar ondanks dit gevoel stuurde Van Lieshout zijn auto naar een mooi klassepodium.