Dragracing: The Main Event trapt FIA Europees Kampioenschap af

Komend weekend gaat met The Main Event op Santa Pod Raceway het FIA Europees Kampioenschap Drag Racing weer van start. Jndia Erbacher (Top Fuel), Jonny Lagg (Top Methanol), Jere Rantaniemi (Pro Modified) en Jimmy Ålund (Pro Stock) zijn de regerend kampioenen en alle vier verdedigen ze hun vorig jaar na een spannende strijd veroverde titels. Met vier wedstrijden op de kalender ziet het ernaar uit dat ook dit jaar de kampioenschappen pas in de laatste wedstrijd zullen worden beslist. In de Pro Modified klasse is Nederland met David Vegter, Michel Tooren en Marck Harteveld met drie rijders vertegenwoordigd en alle drie zijn het serieuze kanshebbers op overwinningen en de titel.
Tekst: Remco Scheelings
Foto’s: Remco Scheelings
Het FIA European Kampioenschap Drag Racing telt dit jaar, na het vervallen van de juni-wedstrijd op Tierp Arena, vier ronden. Komend weekend is met The Main Event op Santa Pod Raceway ronde één, waarna er een lange pauze volgt tot de tweede wedstrijd van het seizoen, de begin augustus te verrijden Summit Racing Equipment Internationals op het Zweedse Tierp Arena. Eind augustus is dan Hockenheim aan de beurt, een week later gevolgd door de European Finals op Santa Pod.

Top Fuel
Jndia Erbacher pakte vorig jaar uiterst verrassend de titel. De Zwitserse begon als nummer drie in de tussenstand aan de laatste wedstrijd, maar won de European Finals en daarmee ook de titel. Hoewel het lange tijd stil was rond Erbacher, verdedigt ze wel haar titel.

Tegenstand zal opnieuw komen van Susanne Callin, die het kampioenschap vorig jaar met een verschil van 13 punten miste. De Zweedse verdedigt opnieuw de kleuren van Slick Tricks Racing in een auto van RF Motorsport.

Titelkandidaat is zeker ook Liam Jones. Na een afwezigheid van vijf jaar keert de Brit terug op de dragstrip in de zwart-witte kleuren van Bro Joe Brain-Boosting Coffee. Aardig detail daarbij is dat hij aantreedt in de RF Motorsport-auto waarmee zijn partner Maja Udtian in 2019 meedeed aan het FIA EK.

De Zweed Dennis Nilsson maakt het viertal Top Fuel dragsters op Santa Pod compleet. Andere rijders en teams die later in het seizoen waarschijnlijk nog hun opwachting zullen maken zijn de Fin Tommi Haapanen en de Norwegian Nitro Vikings dragster waarmee de Noorse Linn Fløysvik vorig seizoen aan enkele wedstrijden meedeed.

Top Methanol
De Zweed Jonny Lagg pakte vorig jaar de titel in de Top Methanol klasse, maar was daar pas bij de laatste run van het seizoen zeker van. Lagg’s A-Fuel Team Sweden teamgenoot Tony Bryntesson eindigde als tweede en het Zweedse duo behoort ook dit jaar tot de favorieten.

Als het Belgische Danny’s Racing Team ook maar een beetje in de buurt komt van zijn oude vorm, dan is voormalig kampioen Sandro Bellio met zijn Monte Carlo funny car waarschijnlijk de grootste uitdager van de Zweedse dragsters. Silvio Strauch is er dit seizoen gelukkig ook weer bij met zijn Engine Ghost Racing Team. Als het Duitse team in Engeland arriveert, hebben ze een leuke verrassing voor de concurrentie.

Na een jaar afwezigheid is het goed om te zien dat Tina Høst Nedregård weer terugkeert op de dragstrips. De Noors Zweedse maakte in 2023 indruk door bij haar debuut in de Jedborn Motorsport A-Fuel Dragster meteen een tijd van 5,26 seconden op de scoreborden te zetten. Høst Nedregård kan zeker voor verrassingen gaan zorgen.

De Top Methanol klasse mag later dit seizoen nieuwe aanwas verwelkomen. Bryntesson en Lagg hebben met A-Fuel Junior Team Sweden een talententeam opgericht en met de 21-jarige Tindra Christensen en de 26-jarige Isak Lagg brengt het team twee A-Fuel dragsters op de baan. Als voorbereiding op een volledig seizoen in 2026 zal het duo dit jaar waarschijnlijk aan twee FIA EK-wedstrijden deelnemen. Andere rijders die later dit jaar hun opwachting maken zijn de Duitser Jürgen Nagel en de Fin Ari Pietilä.