NLS: Morris Schuring wordt negende Nederlandse racewinnaar in NLS, klassezege Misha Charoudin bij seizoensstart op de Nordschleife

Morris Schuring (r.) werd samen met Sven Müller de negende Nederlandse NLS/VLN-racewinnaar
Morris Schuring is de negende Nederlandse racewinnaar in de Nürburgring Langstrecken-Serie. Samen met zijn Duitse teamgenoot Sven Müller bekroonde hij zijn eerste optreden in de Porsche 911 GT3 R van Falken Motorsports met de overwinning. De andere Falken-Porsche met Dorian Boccolacci en Nico Menzel eindigde als tweede, voor de Manthey-‘Grello’-Porsche van Ayhancan Güven en Thomas Preining. Een Nederlandse klassezege was er voor Misha Charoudin, die samen met zijn mede-influencers Jimmy Broadbent en Steve Brown en de Duitser Manuel Metzger met de Bilstein-BMW M4 GT4 de klasse SP8T won.
Tekst: René de Boer (vanuit Nürburg, X/Bluesky: @renedeboer)
Foto’s: Gruppe C, Rebocar/R. de Boer, Herman Daans
De stemming was goed: een behoorlijk aantal toeschouwers, een met 118 auto’s redelijk gevuld startveld en weer dat beter was dan aanvankelijk was voorspeld. Niets stond daarmee een geslaagde seizoensstart van de Nürburgring Langstrecken-Serie (NLS) in de weg. De kwalificatie moest na een merkwaardig incident al na een paar minuten worden onderbroken. Een van de deelnemers wilde na een kort rondje over het Grand Prix-circuit de pits inrijden, wat normaliter mogelijk is tussen de pylonnen door, maar daar bleken nog bandenstapels te staan, zodat er een vorkheftruck nodig was, waarvoor de sessie moest worden gestaakt. Het programma werd een kwartier verschoven. Uiteindelijk was het routinier Frank Stippler, die met een tijd van 7:51,530 minuten met de JUTA Racing-Audi de eerste pole-position van het seizoen voor zich opeiste.

Eerste racestart van het seizoen 2025 op de Nordschleife
De race ging om 12.15 uur van start. De Manthey-Porsche ging in de AMG-Arena in de rondte en verloor daarmee flink terrein, vooraan leidde de van pole gestarte Juta-Audi voor de Abt-Lamborghini. Al na de eerste ronde kwamen meerdere auto’s die op regenbanden waren gestart, de pits in voor een wissel naar slicks. Daartoe behoorden ook de beide Falken-Porsches. Terwijl andere teams, die later stopten, tijd verloren, kwamen de beide blauw-turquoise Porsches snel naar voren en reden aan het eind van het eerste uur op de eerste twee plaatsen. Ook de Manthey-Porsche herstelde zich goed en zo reden er drie Porsches, de Abt-Lamborghini, de Juta-Audi en de Dörr-McLaren in de kopgroep.
In de tweede helft van de race waren het vooral de drie Porsches die het tempo bepaalden, de posities wisselden af en toe, afhankelijk van de pitstops. Nadat alle stops waren gemaakt hadden de beide Falken-Porsches in het laatste uur de leiding stevig in handen en reden vervolgens onbedreigd de eerste en de tweede plaats naar huis. Morris Schuring, die de middelste stint in de Porsche met het startnummer 3 voor zijn rekening had genomen, won samen met zijn Duitse teamgenoot Sven Müller. Schuring werd daarmee de negende Nederlandse racewinnaar in de VLN/NLS. Samen met zijn vader Gerwin, die op 31 oktober 2015 met een Porsche Cup-auto op de Nordschleife gewonnen had, is hij het zevende vader-zoon-duo met overwinningen in de Duitse lange-afstandsserie.
“Het was moeilijk bij de start. We begonnen de race op regenbanden en kwamen meteen na de eerste ronde de pits in om te wisselen naar slicks. Later bleek dat absoluut de juiste beslissing te zijn, want de strategie werkte perfect. Sven (Schnabl) en zijn team hebben geweldig werk geleverd. Dank aan iedereen die erbij betrokken was. Ik had me geen betere start met Falken Motorsports kunnen wensen,” zei Morris Schuring na het passeren van de finishlijn.

Rudy van Buren (l.), hier met racewinnaar Morris Schuring, werd derde in de klasse bij zijn eerste race op de Nordschleife
Achter de andere Falken-Porsche van Boccolacci/Menzel eindigde de Manthey-Porsche van Güven/Preining op de derde plaats. Met de vierde plaats voor Cairoli/Buus eindigden er zelfs vier Porsches op de eerste vier plaatsen. Beste niet-Porsche was de ROWE-BMW met Augusto Farfus, Jesse Krohn, Raffaele Marciello en Kelvin van der Linde. De Mercedes van Ralf Aron, Lucas Auer, Adam Christodoulou en Mikaël Grenier werd als zesde geklasseerd. Daan ‘Arrow’ behaalde met Gabriele Piana, Ben Bünnagel en Mike Stursberg in de Black Falcon-Porsche de tiende plaats.
Het klassesucces voor Misha Charoudin met de Bilstein-BMW M4 met de overwinning in SP8T meldden we al. De overige Nederlandse podiumresultaten: Piet-Jan Ooms en Calvin de Groot werden met de Sorg-BMW tweede in de klasse VT2-RWD. Filip Hoenjet werd met een Audi RS 3 LMS derde in de klasse SP3T, Rudy van Buren werd met de Max Kruse Racing-Volkswagen Golf derde in de klasse AT3.

AUTOSPORT.NL-redacteur René de Boer met influencers en de latere SP8T-klassewinnaars Misha Charoudin (r.) en Jimmy Broadbent (m.)