Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
NASCAR

NASCAR: Overtuigende Xfinity zege Justin Allgaier Las Vegas

Afgelopen vrijdag woonde Justin Allgaier nog een concert van ‘’The Eagles’’ bij. Zaterdag vloog hij over de baan. Hij was niet te houden. Aric Almirola eindigde voor het team van JGR als tweede.

2025 Sammy Smith Travis Kvapil
Sammy Smith en Travis Kvapil voeren het veld aan.

Tekst: Willem J. Staat
Foto’s: NASCAR


Overtuigende Xfinity zege Justin Allgaier Las Vegas
Ruim 102 ronden lang wist Justin Allgaier achter zich te houden en behaalde eindelijk de zege op de Las Vegas Motor Speedway nadat hij in het verleden op de 1,5 mijl lange baan als tweede was geëindigd. Voor Allgaier betekende het zijn eerste seizoensoverwinning, de 26e in zijn carriere en de 90e voor het team van JR Motorsports in de Xfinity-series. Met een voorsprong van 1.067 secs. op Almirola passeerde Allgaier de eindstreep. Met nog drie ronden te gaan begon Almirola duidelijk terrein te verliezen.

2025 Austn Hill Sammy Smith
Austin Hill en Sammy Smith strijden om positie.


Het beslissende moment in de wedstrijd had echter veel eerder kunnen komen. Halverwege de laatste etappe verloor Allgaier bij de reguliere pitstops de leiding maar wist die in de 152e ronde terug te veroveren en bleef vervolgens aan de leiding. Met deze overwinning kwalificeerde Allgaier zich voor de eerste Dash4Cash-wedstrijd volgende week op Miami Homestead, samen met de als derde geëindigde Jesse Love, de als vierde geëindigde Austin Hill en Sam Mayer(5e). Degene van de vier die het hoogst eindigt incasseert een bonus van U$ 100.000. Almirola verschijnt vanwege zijn parttime schema bij JGR volgende week overigens niet aan de start.

2025 Justin Allgaier
Justin Allgaier was in de Xfinity-wedstrijd met zijn crew een klasse apart.



Justin Allgaier: “Dit team is geweldig. Ik kan het niet genoeg zeggen. Aric en ik gingen ervoor. Hulde voor hem. Het was een geweldige wedstrijd. Sponsor Rick Brandt was hier gisteravond en nam ons mee naar een geweldig concert van ‘’The Eagles’’ Ik kan niet genoeg zeggen van hoe trots ik ben op hetgeen van wat we hier hebben. Het was speciaal.”

Nadat Allgaier in de 152e ronde de leiding overnam wist hij een voorsprong van meer dan twee seconden op Almirola op te bouwen. Almirola wist de marge tot een wagenlengte terug te brengen maar slaagde er niet meer om Allgaier nog te passeren.

Aric Almirola: “ Je hebt er een hekel aan om als tweede te eindigen maar Justin en zijn team waren gewoon de besten van het veld. Wij zaten er dichtbij maar zij konden gewoon veel sneller uit de pitlane komen en ik denk dat daar ook het verschil lag. Ik dacht dat mijn enige hoop was om hem bij een pitstop onder groen te passeren, maar ik raakte verstrikt in het achteropkomende verkeer dat ik verkeerd had ingeschat. Ik wist ook niet zeker welke kant ze opgingen maar bouwde zo’n groot gat op dat ik alles op alles moest zetten om weer terug bij hem te komen.”

De laatste stops onder groen kwamen Sunoco-nieuwkomer Conor Zilisch vrij duur te staan. Zilisch werd bestraft voor te snel rijden in de pitlane en moest een ‘’pass through’’ ondergaan waardoor hij naar de staart van het veld terugviel. Tenslotte eindigde hij als negende en was daarmee de laatst geklasseerde rijder die nog in dezelfde ronde eindigde. In de 200 ronden tellende wedstrijd reed Justin Allgaier er 102 vooraan, gevolgd door Aric Almirola met 51 en Conor Zilisch met 28. De Top 10 werd gecompleteerd door Brandon Jones, Ryan Sieg, Harrison Burton, Conor Zilisch en Sheldon Creed. Het eerste wedstrijd segment werd door Allgaier met een voorsprong van ruim 8,262 secs. gewonnen. In het tweede eindigde als hij tweede nam in de tussenstand van het kampioenschap de leiding van Jesse Love over. Het verschil tussen beide coureurs bedraagt nu 19 punten

2025 Zege Allgaier
Een mooie eerste seizoensoverwinning voor Justin Allgaier.

Uitslag Nascar Xfinity The Liuna Las Vegas
1. (6) Justin Allgaier, Chevrolet, 200 ronden
2. (11) Aric Almirola, Toyota, 200 ronden
3. (7) Jesse Love, Chevrolet, 200 ronden
4. (14) Austin Hill, Chevrolet, 200 ronden
5. (5) Sam Mayer, Ford, 200 ronden
6. (15) Brandon Jones, Toyota, 200 ronden
7. (20) Ryan Sieg, Ford, 200 ronden
8. (18) Harrison Burton, Ford, 200 ronden
9. (3) Connor Zilisch #, Chevrolet, 200 ronden
10. (23) Sheldon Creed, Ford, 199 ronden
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet