GT: Mooi GT World Challenge Endurance Cup-programma voor Morris Schuring

Naast DTM rijdt Morris Schuring ook in de GT World Challenge Europe Endurance Cup
Naarmate de dagen lengen en de temperaturen stijgen, raakt ook de racekalender van coureur Morris Schuring uit Den Dolder meer en meer gevuld. Naast zijn al eerder aangekondigde deelname aan de prestigieuze Duitse raceserie DTM met een Porsche 911 GT3 R van het Manthey Junior Team komt de 20-jarige rijder ook in actie in de Endurance Cup van de GT World Challenge Europe powered by AWS. Uiteraard rijdt hij ook hier met een Porsche, de 911 GT3 R met het startnummer 97 van het Duitse team Rutronik Racing. Schuring vormt een team met landgenoot Loek Hartog en Antares Au uit Hongkong. “Ook dit is een prachtig programma met mooie evenementen op gave circuits en bovendien met een goed team”, zegt Schuring.
Tekst: aangeleverd bericht
Foto: PR
Het seizoen in de GT World Challenge Endurance Cup omvat meerdere races van drie uur, een wedstrijd van zes uur en als hoogtepunt van het seizoen een 24-uursrace, de Crowdstrike 24 Hours of Spa tijdens het laatste weekeinde van juni. “De GT World Challenge Endurance Cup is een felbevochten kampioenschap met een enorm sterk veld, zoals ik vorig jaar al ondervonden heb”, aldus Schuring. Samen met zijn teamgenoten komt hij uit in de zogeheten ‘Bronze Cup’, de subklasse waarin minimaal één rijder met ‘brons’-status deel moet uitmaken van de bezetting.
Het team Rutronik Racing heeft zijn thuisbasis in Remchingen, tussen Karlsruhe en Pforzheim in het zuidwesten van Duitsland. Rutronik, een bedrijf in elektronische bouwelementen, treedt op als hoofdsponsor en naamgever.De renstal, die ook fabrieksondersteunde projecten voor Audi doorvoerde en sinds 2023 met Porsche actief is, beschikt inmiddels over heel wat internationale ervaring. Op de erelijst staan kampioenstitels in de DMV-GTC-serie en de ADAC GT Masters.
“Ik heb al met het team getest en de eerste ervaringen zijn zeer positief”, zegt Morris Schuring. “We hebben aardig wat kilometers gemaakt en aan veel dingen kunnen werken in de aanloop naar het seizoen.” Met Antares Au en Loek Hartog krijgt Schuring twee teamgenoten die hem al bekend zijn. “Met Antares heb ik mijn allereerste GT3-race gereden, vorig jaar in Abu Dhabi, en Loek ken ik al vanaf dat ik 13 jaar oud was, ik heb sinds mijn 15e tegen hem geracet in de Porsche Carrera Cup Benelux, de Duitse Carrera Cup en de Supercup, dus het is leuk dat we elkaar nu hier weer tegenkomen.”
Op 10 en 11 maart staan op het Circuit Paul Ricard in het Zuid-Franse Le Castellet twee officiële testdagen op het programma. Een maand later, op 12 april, vindt op dezelfde locatie de eerste race plaats, een zes-uurswedstrijd op zaterdagavond die eindigt in het donker. De tweede seizoensronde is een drie-uursrace op 1 juni op het circuit van Monza in Italië. Op 28 en 29 juni wordt de Crowdstrike 24 Hours of Spa verreden, waarbij ook de meeste punten te verdienen zijn. Na de zomerpauze zijn er nog twee races van elk drie uur, op 31 augustus op de Nürburgring en op 12 oktober op het Circuit de Barcelona-Catalunya in het Spaanse Montmeló.