Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Supercar Challenge

Supercar Challenge: René Snel zegeviert op het circuit van Zolder



alfa vlam

Overige nieuwe gezichten in de klasse waren drie rijders die met hun Alfa Romeo 75 IMSA hun opwachting maakten. Onder hen Bob van der Sluis en Harmen van Putten, die normaal deelnemen aan de races van de Trofeo Alfa Romeo. Jasper Izaks, in het normale leven bestuurder van een Fiat Abarth 1000 TC in het Vredestein NK Historische Toerwagens & GT's, maakte kennis met de Renault Mégane van Marcel van der Linden in de klasse Sport I.

marcos strijd chicane

Felle duels
De strijd om de totaalzege was niet al te spannend. René Snel reed bij de start weg, de overige deelnemers zagen hem pas weer terug op het ereschavot. Achter de Porsche werd wel fel gestreden om de ereplaatsen. De equipe Euser-Van der Kolk lag bijna de hele race op de tweede plaats algemeen (eerste Marcos Mantis), maar de slecht gestarte Herman Buurman zag in de slotfase nipt kans om zijn Marcos langs Van der Kolk te sturen. Euser en Van der Kolk wonnen desondanks de klasse Marcos Mantis, want de Marcos van Buurman rijdt in de klasse GTII. Toon van de Haterd kwam slechts twee seconden op Euser en Van der Kolk tekort, hij behoudt wel zijn eerste plaats in het klassement van de Marcos Mantis.

marcos duel

Ook in de klasse Sport I ging het er heftig aan toe. Arjen Vels leek in een fauteuil op weg naar de zege, tot een andere deelnemer het presteerde om bij het uitrijden van de pitstraat een dusdanige actie uit te halen dat Vels spinde.

close racing

De rijder van Braspenning Racing kon zijn race vervolgen met zijn BMW Compact 2,8, maar hij moest wel alles geven om Charles Vink en aanvankelijk ook klassementsaanvoerder Arthur Janssen achter zich te houden. Vink kwam een halve seconde tekort (na 65 minuten racen!), Janssen werd slechts vierde nadat hij in de laatste drie ronden geen vierde en vijfde versnelling meer had.

crash 1

crash 2

crash 3
Pittige actie in de Jacky Ickx-bocht.

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet