Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
GT

GT: Morris Schuring begint raceseizoen met podiumplaats in Bathurst

Bathurst 12hr 2025

Samen met teamgenoten Yasser en Sam Shahin en Laurin Heinrich eindigde coureur Morris Schuring in de Porsche 911 GT3 R van The Bend Motorsport Park als tweede in de Pro-Am-klasse en als tiende algemeen en in de Meguiar’s Bathurst 12 Hour. Op het beroemde Mount Panorama Circuit in Australië mocht de 19-jarige coureur uit Den Dolder daarmee na afloop van de race plaatsnemen op het podium. Voor Schuring was het zijn debuut in de Australische 12-uursrace, een van de klassiekers in de internationale GT3-racerij. “Wat een geweldig circuit, wat een ongelooflijk gaaf evenement”, toonde hij zich enthousiast.

Tekst: aangeleverd bericht
Foto's: PR


Na de gebruikelijke ‘track walk’ was er op donderdag de traditionele ‘Track to town’-parade van alle raceauto’s van het circuit naar het centrum van Bathurst, waar een handtekeningsessie met alle rijders plaatsvond. Er was een flinke belangstelling in het stadje met de grote autosportcultuur, overigens de oudste stad in Australië die niet aan de kust ligt. Morris Schuring genoot van de sfeer en het mooie weer, maar leerde ook de typische dingen van Australië kennen: “Het is altijd lekker om als het bij ons in Europa winter is, hier van de zon te genieten en een beetje warmte te krijgen. Het was voor mij de eerste keer in Australië, dus er was veel te ontdekken. Ik heb grote spinnen gezien, kangoeroes, alles wat er daar bij hoort!”

Bathurst 12hr 2025

Op vrijdag en zaterdagochtend vonden er in totaal zes trainingssessies plaats, gevolgd door de kwalificatie en de ‘Pirelli Pole Shootout’ op zaterdagmiddag voor de snelste tien teams uit de kwalificatie. Daartoe behoorde ook het team The Bend Motorsport Park met de Porsche 911 GT3 R in de kleuren van Shell V-Power. Laurin Heinrich wist de auto als zesde te kwalificeren, wat een goede uitgangspositie voor de race betekende.

Nadat de beide Australische broers Yasser en Sam Shahin in de eerste helft van de wedstrijd grotendeels hun rijtijd hadden afgewerkt, was het aan Laurin Heinrich en Morris Schuring, de beide ‘Pro’-rijders in het team, om het karwei af te maken. Daarbij had het team lange tijd uitzicht op de overwinning in de Pro-Am-klasse. Een probleem met het tanken tijdens de laatste brandstofstop, met minder dan een half uur te gaan, kostte het team van Morris Schuring de nodige tijd, waardoor er geen betere klassering in zat.

Bathurst 12hr 2025

“Jammer, want we hadden de snelheid om de klasse te kunnen winnen, zonder dat probleem tijdens het tanken was dat ook wel gelukt, maar ja, dat is ook racen, dat is helaas niet anders”, zei Schuring berustend. Niettemin was het halen van de finish al een prestatie op zich, gezien het relatief grote uitvalpercentage in de wedstrijd. Met name in de eerste helft van de race waren er vele incidenten, maar Schuring en zijn teamgenoten wisten uit de problemen te blijven en reden keurig en constant hun ronden.

“Het was goed opletten in het verkeer, de baan is op sommige punten echt heel smal en het risico op schade is altijd aanwezig”, stelde Schuring vast. “Maar het is een geweldig mooi circuit, heel uitdagend, veel hoogteverschillen, spannende passages, heel snel, echt top! Ik denk dat dit naast de Nordschleife mijn favoriete baan is, je hebt echt ballen nodig, dat is heel leuk. Ik hoop er zeker weer terug te komen!”

Bathurst 12hr 2025
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet